Uzstāda lielāko Saules paneļu parku Latvijā

0
277

Uzņēmums SIA Lyngson sadarbībā ar enerģētikas uzņēmumu grupu AJ Power šovasar uzstādījis lielāko Saules paneļu parku Latvijā. Projekta gaitā uz ražotnes ēkas jumta uzstādīti 1580 saules paneļi ar kopējo sistēmas jaudu 489 kW, informē grupas komunikācijas direktors Mārtiņš Pudņiks.

Tas ir pašlaik lielākais Saules paneļu parks Latvijā, kas ik gadu saražos gandrīz 500 000 kWh zaļās elektroenerģijas. Gada garumā SIA Lyngson Saules paneļi saražos vidēji 30% no uzņēmuma elektroenerģijas pašpatēriņa, taču vasaras mēnešos tie būs vairāk nekā 50% no pašpatēriņa. Zaļā elektroenerģija tiks izmantota ražotnes vajadzībām, un rezultātā ik gadu atmosfērā nenonāks 141 000 kg CO2 izmešu.

SIA Lyngson ražo ūdens apkures radiatorus. Uzņēmums Latvijā darbojas 16 gadus, tā lielākais tirgus ir Skandināvija – turp eksportē 95% produkcijas. Pabeigtais projekts ir SIA Lyngson Saules paneļu stacijas pirmā kārta. Plānots, ka tuvākajā laikā sāksies otrās kārtas būvniecība, uzstādot vēl 100 kW jaudas. Ražotnes kopējā Saules parka jauda sasniegs gandrīz 600 kW.

“Latvijā lielākā saules paneļu parka uzstādīšana ir lielisks piemērs tam, ka saules enerģijai ir nākotne un arī energointensīvi ražošanas uzņēmumi var nodrošināt pietiekami lielu daļu energoresursu patēriņa ar saules enerģiju. Ražotāji domā ilgtspējīgi un meklē iespējas, kā samazināt energoresursu izmaksas. AJ Power grupai ir gandarījums piedalīties tik iespaidīgā projektā, un tas ir mūsu līdz šim lielākais Saules paneļu projekts,” komentē grupas AJ Power vadītājs Roberts Samtiņš.

“Mēs esam zaļi domājošs Skandināvijas uzņēmums, un mums ir svarīgi sniegt ieguldījumu CO2 emisiju mazināšanā, nodrošināt ilgtspējīgas ražošanas principus un paaugstināt mūsu biznesa attīstības iespējas ilgtermiņā. Esam ieguldījuši līdzekļus gan apgaismojuma, gan iekārtu maiņā, un investīcija zaļās enerģijas izmantošanā bija loģisks nākamais solis. Saules paneļi ļauj mūsu uzņēmumam kļūt neatkarīgākam no svārstīgajām elektroenerģijas cenām,” papildina Uldis Benhens, SIA Lyngson prokūrists.

SIA Lyngson investīcijas projektā sasniedz 295 210 eiro. Ar Saules paneļu parku uzņēmums gada laikā elektroenerģijas izmaksās ietaupīs vairāk nekā 44 500 eiro. SIA Lyngson ir Skandināvijas uzņēmums, tā ražotne atrodas Olaines novadā. Kompānijas apgrozījums 2020.gadā sasniedza 13 miljonus eiro.

AJ Power ir Latvijā lielākā privātā enerģētikas uzņēmumu grupa, kas apvieno plašu un mūsdienīgu pakalpojumu portfeli. Tā piedāvā individuālus risinājumus elektroenerģijas un dabasgāzes iegādei, Saules paneļu projektiem, dabas resursu nodokļa administrēšanai un energoefektivitātes uzlabošanai pēc aprites ekonomikas principiem. Grupa darbojas kopš 2014.gada, apgrozījums 2019.gadā bija 83 miljoni eiro.

Par pašlaik Latvijā lielāko Saules enerģijas parku lasiet Būvinženiera augusta numurā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit