Vāc parakstus par asfalta velotrases izvedi Karostā

0
309

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par asfalta velotrases izveidi Karostā.

Kā iniciatīvas pārstāve norādīta Santa Vēvere. Viņa skaidroja, ka patlaban Liepājā nav mūsdienīgas un drošas vietas, kur iesācējiem, bērniem un pieaugušajiem pavadīt brīvo laiku, braucot ar velosipēdiem, skeitbordiem, skrituļslidām un skūteriem. Vienīgais esošais skeitparks Liepājā ir piemērots pieredzējušiem BMX braucējiem, taču maziem bērniem un lietotājiem bez pieredzes tas ir pārāk sarežģīts un pat bīstams.

Vēvere uzskata, ka Liepājā kopumā nav pietiekams skaits publiski pieejamu atpūtas laukumu, kas sniegtu iespēju ikvienam tuvu mājām pilnvērtīgi un bez maksas ar minimāliem saviem resursiem aktīvi pavadīt brīvo laiku un būt kustībā svaigā gaisā. Aktīvie sporta veidi Liepājā zaudē popularitāti, un tas var ietekmēt arī pilsētas tūrisma nozari. Tāpēc, viņasprāt, publiski pieejamo aktīvās atpūtas vietu trūkums Liepājā ir jārisina.

Iniciatīvā norādīts, ka ir nepieciešams Liepājas domes finansiālais atbalsts, lai veiktu multifunkcionālas trases izveidi, kas būtu piemērota visu vecumu braucējiem un visa veida nemotorizētiem braucamrīkiem. Šādas asfalta velo trases tiek izbūvētas visā pasaulē un strauji kļūst par populāriem aktīvā dzīvesveida veicinošiem elementiem. Baltijā pašlaik ir izbūvētas vairāk nekā 20 asfalta velo trases. Nesen tika atklāta pirmā šāda veida trase Kurzemē – Grobiņā.

Izbūvējot multifunkcionālu velo trasi Liepājā, tā kļūs par nozīmīgu sporta un aktīvās atpūtas infrastruktūras objektu, pārliecināta idejas autore.