Vāc parakstus par koncertzāles būvniecību KM piedāvātajā vietā Elizabetes ielā

0
262

Sabiedrības iniciatīvu portālā Manabalss.lv sākta parakstu vākšana par jaunās akustiskās koncertzāles būvniecību Kultūras ministrijas (KM) piedāvātajā vietā Elizabetes ielā, Rīgā.

Kā iniciatīvas pārstāvis norādīts Imants Blicsons. Viņš uzsvēra, ka ar šo iniciatīvu tiek pausts atbalsts akustiskās koncertzāles celtniecības projektam KM izraudzītajā vietā Rīgā, Elizabetes ielā 2.

“Tā ir koncertzālei cienīga vieta pilsētā,” uzsvērts idejas aprakstā.

Iniciatīvā pausta pārliecība, ka pašlaik nolemtais nav jāmaina, kā arī ir jāņem vērā šīs iniciatīvas atbalstītāju skaits un prasība palikt pie KM sākotnējā ierosinājuma.

Portālā jau tiek vākti paraksti par iniciatīvu, kas arī saistīta ar koncertzāles būvniecību. Tajā tiek rosināts parakstīties par to, ka diskusijā par objekta atrašanās vietu būtu jāiesaista sabiedrība un eksperti.

Kā ziņots, valdības lēmums par jaunās koncertzāles būvniecību Elizabetes ielā 2, kur kādreiz atradās Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Komunistiskās partijas Centrālkomiteja, vēlāk – Pasaules Tirdzniecības centrs, pieļauj ēkas nojaukšanu, bet tas nenozīmē, ka tas obligāti būtu jādara, iepriekš intervijā LTV raidījumam Rīta Panorāma sacīja kultūras ministrs Nauris Puntulis (VL-TB/LNNK).

Viņš uzskata, ka valdības lēmums pielika punktu ilgu gadu diskusijai, kas sākts jau astoņdesmito gadu beigās, tāpēc tagad ir jāsaprot, ka jauno koncertzāli mēs nekad neuzcelsim, ja būs tik garas un sarežģītas diskusijas.

Viņaprāt, primārais uzdevums ir koncertzāli uzbūvēt, nevis nojaukt esošo ēku, jo pastāv iespēja, ka koncertzāles projekts varētu tikt uzlabots, lai vecā ēka tiktu integrēta jaunajā. Tāpēc jau augustā vai septembrī tiks rīkots arhitektu plenērs, kurā arhitekti diskusijās un domu apmaiņā varētu atrast labāko risinājumu minētā projekta realizēšanā.

LETA jau vēstīja, ka valdība apstiprinājusi nacionālās koncertzāles projekta attīstību Elizabetes ielā 2, kur kādreiz atradās Latvijas Padomju Sociālistiskās Republikas Komunistiskās partijas Centrālkomiteja, vēlāk – Pasaules Tirdzniecības centrs.

Aptuveni 20 arhitektu grupa vērsusies Nacionālajā kultūras mantojuma pārvaldē, aicinot piešķirt kultūras pieminekļa statusu ēkai Rīgā, Elizabetes ielā 2.

Savukārt Nacionālā arhitektūras padome rosinājusi Kultūras ministriju izveidot Nacionālās koncertzāles projekta darba grupu ar iesaistīto jomu profesionāļiem, kuras uzdevums, iesaistot sabiedrību, būtu veidot kvalitatīvu arhitektūras procesu un izstrādāt projekta īstenošanas ceļa karti.