Valdība apstiprina finansējumu Brīvdabas muzeja un operas ēku remontam

0
327
Foto no brivdabasmuzejs.lv.

Ministru kabinets šodien no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem nolēma piešķirt finansējumu 394 501 eiro apmērā ieguldījumiem kultūras infrastruktūrā, aģentūru LETA informēja Kultūras ministrijas pārstāve Dace Vizule.

Ministrijā skaidroja, ka ieguldījumi kultūras infrastruktūrā vienlaikus ir arī viens no plānotajiem pasākumiem Covid-19 izraisītās ārkārtējās situācijas seku pārvarēšanai, jo veicinās ekonomisko aktivitāti.

Ministrijā norādīja, ka Latvijas Etnogrāfiskā Brīvdabas muzeja eksponātēkās tiks atjaunoti vairāku ēku korpusi, kā arī niedru un skaidu jumti, kas ir neatņemama Latvijas kultūras mantojuma sastāvdaļa, un modernizēta apkures sistēma. Šiem mērķiem 2020. gadā piešķirti 204 800 eiro.

Savukārt Latvijas Nacionālās operas un baleta ēkā Rīgā, Aspazijas bulvārī, paredzēta šobrīd jau pirmsavārijas stāvoklī esošās apkures, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmas, kā arī ūdens un kanalizācijas sistēmu projektēšana, kā arī ugunsdzēsības un apziņošanas sistēmas sakārtošana, šogad ieguldot finansējumu 189 701 eiro apmērā.

Ministrijā uzsvēra, ka Covid-19 izraisītā ārkārtējā situācija valstī un ar tās izplatības ierobežošanu saistītie pasākumi šogad būtiski ietekmēja kultūras nozari, arī VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets darbība tika pilnībā apturēta.

Netika gūti ieņēmumi, ko varētu novirzīt remontdarbu veikšanai sistēmās, par kuru neatbilstību ugunsdrošības prasībām ir norādījis Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienests. Apsekošanas atzinumā aprēķinātie inženiersistēmu tehniskie nolietojumi ir 70%, savukārt centrālapkures elementu nolietojums – 80%, tādējādi nepieciešami steidzami uzlabojumi, akcentēja ministrijā.

KM jau informēja, ka 2020.gada sākumā operas ēka no Rīgas pašvaldības tika pārņemta valsts īpašumā un nodota KM valdījumā.

Finansējums paredzēts, lai Covid-19 izplatības seku novēršanas un pārvarēšanas pasākumu ietvaros veiktu investīcijas kultūras infrastruktūrā. Ieguldījumi infrastruktūrā tiek plānoti mērķtiecīgi, līdz ar to jau tagad zināms, ka 2021.gadā būs nepieciešams papildu finansējums Latvijas Etnogrāfiskajam Brīvdabas muzeja eksponātēku restaurācijai 100 500 eiro un VSIA Latvijas Nacionālā opera un balets ēkas ugunsdzēsības un apziņošanas sistēmas izbūvei – 74 700 eiro.

Avots: buvbaze.lv.