Valdība pieņem zināšanai ziņojumu par tilta pār Salacu Salacgrīvā pārbūvi

0
88
Tilts pār Salacu Salacgrīvā

Valdība šodien pieņēma zināšanai Satiksmes ministrijas (SM) sagatavoto informatīvo ziņojumu par tilta pār Salacu Salacgrīvā pārbūvi, kurā SM informēja un piedāvāja optimālo risinājumu tilta pār Salacu Salacgrīvā pārbūvei.

Ziņojumā norādīts, ka pēc Limbažu novada pašvaldības pasūtījuma ir izstrādāts un apstiprināts būvprojekts, kura realizācijai nepieciešams ap 18 miljoniem eiro, ieskaitot pievienotās vērtības nodokli (PVN).

Tāpat ziņojumā norādīts, ka būvdarbus ir iespējams veikt divu būvsezonu laikā, ja tiek veiktas nekavējošas darbības un no valsts puses sniegts speciālistu atbalsts pašvaldībai, kā arī nodrošināta iespēja šo finanšu apjomu piesaistīt.

Viens no iespējamiem risinājumiem ir saņemt daļu finansējuma Eiropas Klimata, infrastruktūras un vides izpildaģentūras (CINEA) 2023.gada 3.maijā izsludinātajā Eiropas infrastruktūras savienošanas instrumenta (EISI) Militārās mobilitātes projektu konkursā.

Attiecīgi pēc SM ierosinājuma Limbažu novada pašvaldība sagatavoja un iesniedza projekta pieteikumu Tilta pār Salacu rekonstrukcija divējāda pielietojuma nodrošināšanai EISI Militārās mobilitātes finansiālā atbalsta saņemšanai. Iesniegtos projektus ir paredzēts izvērtēt līdz 2024.gada janvārim, savukārt finansēšanas līguma parakstīšana plānota ne vēlāk kā 2024.gada jūlijā, norādīts ziņojumā.

Tomēr ziņojumā arī rakstīts, ka EISI Militārās mobilitātes finansiālā atbalsts projektam nav garantēts, jo projekts konkurē par finansējumu ar Latvijas un citu Eiropas Savienības dalībvalstu pieteiktajiem projektiem.

Attiecīgi SM (VSIA Latvijas Valsts ceļi (LVC)) jāslēdz līgumu ar Limbažu novada pašvaldību par būvprojekta Tilts pār Salacu A1 (E67) Rīga-Ainaži 91,10 km iepirkuma dokumentācijas sagatavošanu un būvdarbu iepirkuma procedūru.

Tāpat SM ierosina aicināt Limbažu novada pašvaldību izvērtēt iespēju būvprojekta ietvaros paredzētā pagaidu tilta izbūvei izmantot valsts īpašumā esošos saliekamos tiltus.

Vienlaikus SM rosina projekta pieteikuma EISI Militārās mobilitātes projektu konkursā apstiprināšanas gadījumā, ja nepieciešams, ierosināt EISI General Model Grant Agreement līguma grozījumus, piesaistot LVC kā līguma partnerus.

Savukārt, ja EISI finansējums projektam nebūs pieejams, tad SM būs jāsagatavo rīkojuma projektu par tilta un A1 maršrutā tiltam pieguļošās ielas pārņemšanu valsts īpašumā un alternatīvus priekšlikumus par finansējuma nodrošināšanu projekta īstenošanai indikatīvi 18 miljoniem eiro, paredzot Eiropas Savienības fondu vai citu ārvalstu finanšu palīdzības instrumentu finansējuma piesaisti vai finansējuma nodrošināšanu SM pieejamo valsts budžeta līdzekļu ietvaros, izvērtējot piešķirtā finansējuma faktisko izpildi.

LETA jau rakstīja, ka 19.septembrī valdība atbalstīja līdzfinansējuma piešķiršanu SM virzītajiem projektiem, tostarp tilta pār Salacu būvniecībai, trešajā Militārās mobilitātes projektu pieteikumu atlases uzsaukumā.

Jau vēstīts, ka Igaunijas Satiksmes departaments lūdzis Latvijas kolēģiem sniegt vairāk informācijas par Via Baltica maršrutā esošā Salacas tilta Salacgrīvā tehnisko stāvokli, ņemot vērā, ka pie tilta veidojas sastrēgumi.

Tilts pār Salacas upi Salacgrīvā jau gadiem ilgi nav renovēts, un transportlīdzekļi to pašlaik var šķērsot tikai vienā virzienā vienlaikus, lai izvairītos no novecojušās konstrukcijas pārslodzes.