Valdība piešķir papildu līdzekļus ceļu būvniecībai

0
115

Par valdības 28. aprīlī piešķirtajiem papildu līdzekļiem 75 miljonu eiro apjomā no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem plānots veikt seguma atjaunošanu uz valsts galvenajiem, reģionālajiem un vietējiem autoceļiem aptuveni 500 kilometru garumā un vairāku tiltu remontu.

“Krīzes apstākļos ieguldījumi ceļu infrastruktūrā ir īpaši nepieciešams un tālredzīgs lēmums. Publiskās infrastruktūras attīstības projekti stimulē valsts ekonomiku, nodrošina darba vietas un nodokļu ienākumus valsts budžetā. Turklāt papildu finansējums, lai atjaunotu un pārbūvētu sliktā stāvoklī esošos autoceļu posmus un tiltus, gan uzlabos satiksmes drošību uz ceļiem, gan pozitīvi ietekmēs uzņēmējdarbību būvniecībā un ar to saistītajās nozarēs, radot papildu ieņēmumus un saglabājot darbavietas,” valdības lēmumu skaidro satiksmes ministrs Tālis Linkaits.

Aptuveni 50 ceļu remontu projekti tiks izvēlēti, vadoties pēc tehniskā stāvokļa un satiksmes intensitātes kritērija. Satiksmes ministrija pieprasījumu par līdzekļu piešķiršanu sagatavos atbilstoši iepirkumu rezultātiem.

Saskaņā ar 2019. gada datiem par sliktiem un ļoti sliktiem Latvijā uzskatāmi gandrīz 40 procenti asfaltēto autoceļu un vairāk nekā puse grants ceļu, bet kopējais finansējuma deficīts ceļu jomā lēšams ap 4 miljardiem eiro. Šogad no valsts budžeta valsts autoceļu atjaunošanai piešķirts finansējums vairāk nekā 255 miljonu eiro apjomā. Papildus saņemtais finansējums no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem ļaus palielināt īstenojamo projektu skaitu un remontēto autoceļu kopgarumu.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit