Valmierā ekspluatācijā nodota pārbūvētā Alvila Freimaņa iela

0
696
Foto no Valmieras pašvaldības albuma.

Valmierā ir noslēgusies Alvila Freimaņa ielas pārbūve, posmā no Rīgas līdz Somu ielai. Pārbūve ir veikta, lai uzlabotu pilsētas infrastruktūru un nodrošinātu teritorijas pieejamību komercdarbībai, kā arī izveidotu sasaisti ar starptautisko transporta infrastruktūras tīklu TEN-T, ziņo Valmieras pašvaldība.

Paralēli ielas pārbūvei SIA Valmieras ūdens veica nepieciešamo komunikāciju – ūdensvads un kanalizācija – un to pievadu izbūvi.

Veicot pārbūvi, ieklātas visas asfaltbetona kārtas un izbūvētas jaunas iebrauktuves visiem ielai piegulošajiem īpašumiem, kas ir būtiskākie priekšnoteikumi publiskās apbūves attīstībai Valmieras pilsētas pierobežas daļā.

Desmit metru attālumā no Alvila Freimaņa ielas brauktuves ir izbūvēts asfaltbetona gājēju un velosipēdistu ceļš, atpūtas vietas ar velonovietnēm, soliņiem un atkritumu urnām, veikta ielas posma apzaļumošana, bet visā pārbūvējamā ielas posmā – jaunas energoefektīvas LED ielas apgaismojuma laternas.

Lietus ūdens novadīšana veidota pa reljefu uz ielas sāngrāvi.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem, Alvila Freimiņa ielas pārbūvi veica SIA Limbažu ­­­ceļi par kopējo līgumsummu 390 650 eiro ar PVN.

 Alvila Freimiņa ielas pārbūve tika līdzfinansēta no Eiropas Reģionālā attīstības fonda projekta Valmieras pilsētas Rietumu industriālās maģistrāles attīstība – Leona Paegles ielas savienojums ar TEN-T tīklu darbības programmas Izaugsme un nodarbinātība 6.1.4.specifiskā atbalsta mērķa Pilsētu infrastruktūras sasaiste ar TEN-T tīklu 6.1.4.2.pasākumā Nacionālas nozīmes attīstības centru integrēšana TEN-T tīklā. Projekta kopējās izmaksas ir 3 780 755,24 eiro ar PVN, tajā skaitā Eiropas Kohēzijas fonda līdzfinansējums – 3 060 000 eiro apmērā.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit