Pagājušā gada nogalē, modernizējot pilsētas publisko apgaismojumu, Valmierā veikta 452 nātrija gāzizlādes spuldžu nomaiņa pret apgaismojuma ķermeņiem ar gaismu izstarojošajām diodēm (LED), papildus gaismekļi aprīkoti ar viedajiem gaismekļu kontrolieriem un viedo apgaismojuma vadības sistēmu 15 objektos Valmierā, tai skaitā pilsētas centrālajā ielā – Rīgas ielā – visā tās garumā.

Viedie LED gaismekļi ir aprīkoti ar pilsētā izmantotās gaismas vadības sistēmas CITYLIGHT gaismas vadības komponentēm, tie ir integrēti pilsētas gaismas vadības sistēmā CITYLIGHT. Tehniskajā shēmā rekonstruētas esošās apgaismojuma vadības sadalnes. Vadības sadalnēs uzstādīti CBOX-8 vadības sistēmas vadības bloki (segmenta kontrolieri), kas uztver signālus no gaismekļu kontrolieriem par aktuālo apgaismojuma līmeni un LED gaismekļa stāvokli. Uz Rīgas ielas uzstādītas arī divas automobiļu plūsmas kontroles sistēmas ar videodetektoru. To barošana, izmantojot vadības kabeļu brīvās dzīslas, tiek nodrošināta no luksofora un braukšanas ātruma mērierīces vadības sadalnes.  

Ar vadības sistēmas, gaismekļu kontrolieru, segmenta kontroliera, sakaru iekārtas un uz Rīgas ielas uzstādītajiem videodetektoriem tiek nodrošināta apgaismojuma līmeņa regulēšana katram individuālam gaismeklim. Diennakts tumšajā laikā no plkst.23 līdz 6 Valmieras LED apgaismojums tiek samazināts par vienu apgaismojuma klasi – 30%. Laikā, kad viedie klātbūtnes sensori Valmieras pilsētas objektos automašīnu un gājēju kustību neuztver, apgaismojums tiek samazināts vēl par vienu apgaismojuma klasi, ļaujot šajā laikā ietaupīt 60% no pilnas intensitātes apgaismojuma patērētās elektroenerģijas.

Apgaismojuma nomaiņa veikta Valmieras pilsētas pašvaldības īstenotā projekta Viedo tehnoloģiju ieviešana Valmieras pilsētas apgaismojuma sistēmā (līguma Nr. EKII–3/30) ietvaros, ko paredzēts līdzfinansēt ar Emisiju kvotu izsolīšanas instrumenta (EKII) finansējumu. Projekta kopējās plānotās izmaksas ir 747962,65 eiro, no kurām kopējās attiecināmās izmaksas ir 560972,74 eiro. EKII finansējums paredzēts 359022,55 eiro (64%), pašvaldības līdzfinansējums – 201950,19 eiro (36%). Projekta realizācijas laiks: 2019.–2020.gads. Projekta īstenošanas rezultātā plānotais elektroenerģijas ietaupījums būs 337 293 kWh/gadā, CO2 samazinājums – 36764,93 kg gadā.

Līga Bieziņa, Valmieras pilsētas pašvaldības Zīmolvedības un sabiedrisko attiecību nodaļas sabiedrisko attiecību speciāliste vides komunikācijā

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit