Bijušā Valmieras skeitparka teritorijā Rīgas ielā pabeigta sporta un aktīvās atpūtas parka Mežs būvniecība. Parks ekspluatācijā nodots novembrī, informē Valmieras novada pašvaldība.

Sporta un aktīvās atpūtas parka Mežs būvniecība sākta šī gada aprīlī, projektu un sagatavošanas darbus sākot 2019.gadā. Vieta pilsētas centrā izvēlēta, domājot, lai ikvienam aktīvās atpūtas cienītajam parks būtu ērti sasniedzams. Parka nosaukums nav izvēlēts nejauši – jaunais parks ir apstādījumiem bagātīga teritorija, aicinot blakus pilsētas dzīvākajai ielai aizmirst par ikdienas steigu.

Parkā turpinās dzīvot skeitparks – vairāku līmeņu 1096 m2 plašais betona seguma skeitparks ir piemērots dažādu līmeņu braucējiem. Tas piedāvā lielāko daļu skeitbordinga pamatelementu, saglabājot plašumu un dinamiku. Jaunais parks būs arī mācību un treniņu vieta. Sākot no šī mācību gada, Valmieras Jaunatnes centrs Vinda īsteno unikālu interešu izglītības programmu Ekstrēmie sporta veidi.

Savukārt tiem, kuriem tuvāka braukšana ar skrejriteni, skrituļslidām, skeitbordu vai velosipēdu, saistoša šķitīs 170m garā velotrase. Tā projektēta ar dažāda augstuma uzbērumiem, virāžām, platformām, kas mērķtiecīgi savirknētas, sniedzot iespēju braucējam attīstīt ātrumu, izmantojot gravitācijas un ķermeņa smaguma centra mijiedarbību. Trase ir asfaltēta, piemērota visu vecumu braucējiem ar dažādu līmeņu prasmju spektru.

Nogāzē gar veloveikalu Eži un Vidzemes džudo skolas Valmiera ēku izveidotas tribīnes un aptuveni 200m2 liels laukums, kas izmantojams strītbola spēlēm un citām norisēm.

Mazākajiem parka apmeklētājiem ierīkoti rotaļu laukumi – dažāda veida šūpoles, pakāpieni līdzsvara trenēšanai, rāpšanās tīkls, slidkalniņš, batuts un vēl citi elementi. Laukums bērniem vēl tiks papildināts ar vairākiem rotaļu elementiem. Turpat ir fitnesa zona un āra trenažieri, dodot iespēju vecākiem nodarboties ar sportu, vienlaikus pieskatot mazuļus rotaļājamies, vai ģimenei sportojot kopā. Šajā parka daļā ir pievilkšanās stieņi, līdztekas, galda teniss un vēl citas iekārtas, kas palīdzēs kārtīgi izkustēties.

Foto – Uģis Brālēns, valmiera.lv

Sporta un aktīvās atpūtas parkā Mežs ved piecas ieejas. To caurvij gājēju celiņu tīkls, kas savieno parkā izvietotās dažādās funkcionālās zonas. Gājēju celiņā ir integrēts īpaši marķēts celiņš skrituļotājiem. Teritorijas daļā, kur līdz šim atradās bērnu rotaļu laukums, ir zāliens un vieta piknikam. Būtiski, ka ieplakā esošās teritorijas ūdens notece veidota dabīgi uz teritorijā paredzētajām zaļajām zonām. Tāpat ir izbūvēta lokāla lietus ūdens savākšanas sistēma ar kritumu un gūliju palīdzību. Lai samazinātu laukuma ietekmi uz vidi un neradītu papildu mikroplastmasas piesārņojumu, sporta un rotaļu laukumu virsmas segumos izvēlēta koka šķeldas mulča. Vietā, kur tas nav iespējams, – nogāzē pie slidkalniņiem – nelielā apjomā pielietots gumijas segums.

Mežs izbūvēts 11152 m2 lielā platībā. Apmeklētāju ērtībām ir padomāts, lai laukums nepārkarstu, būtu noēnojums. Parkā pieejams arī ūdens brīvkrāns. Tāpat arī projektēšanas gaitā ņemta vērā atbilstoša apgaismojuma nepieciešamība. Parkā pieejamas labierīcības.

Būvprojekta izstrādē piedalījās, skeitparka un velotrases būvniecību veica Mind Work Ramps. Meža noskaņu parkā veidoja SIA ALPS Ainavu darbnīca ainavu arhitekte Ilze Rukšāne, SIA Deicija ar SIA Stādaudzētava Blīdene piegādāja stādus.

Sporta un aktīvās atpūtas parks Mežs izbūvēts atbilstoši SIA City Playgrounds izstrādātajam būvprojektam Sporta un aktīvās atpūtas parks, kas veidots sadarbībā ar SIA ALPS Ainavu darbnīca un SIA Ceļu komforts speciālistiem. Būvprojekta izmaksas – 28 677 eiro ar PVN.

Atbilstoši atklāta konkursa rezultātiem būvdarbus veica PS Asfaltbūve un Ķekava-PMK ar darbu izpildē iesaistīto apakšuzņēmēju par kopējo līgumsummu 1 146 898,85 eiro ar PVN. Objekta būvuzraudzību nodrošināja SIA Geo Consultants par 4 961 eiro ar PVN. Objekta autoruzraudzību nodrošinā SIA City Playgrounds par 5 445 eiro ar PVN.

Parka izveides izmaksas 500 000 eiro apmērā tiek segtas ar AS Latvijas valsts meži dāvinājumu (ziedojumu), kura mērķis ir bērnu un ģimeņu izzinoša sporta un atpūtas laukuma izveide. Atbilstoši Valmieras pilsētas pašvaldības domes lēmumiem pārējās izmaksas tiek segtas no Valmieras pilsētas (tagad novada) pašvaldības budžeta līdzekļiem, piesaistot aizņēmumu no Valsts kases. Izpildīto darbu un izmantoto būvizstrādājumu garantijas termiņš paredzēts pieci gadi no tā nodošanas ekspluatācijā.

Par tīrību, kārtību un parka uzturēšanu atbild Valmieras novada pašvaldība sadarbībā ar Valmieras Jaunatnes centru Vinda.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit