Var iesniegt priekšlikumus “Rail Baltica” posmam Rīgā

0
432

Līdz 17.decembrim var iesniegt priekšlikumus Eiropas dzelzceļa līnijas Rail Baltica risinājumiem posmam no Slāvu tilta līdz Lauvas ielai jeb dzelzceļa stacijai Vagonu parks, informē Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments (RDPAD).

“Gan informatīvā pasākumā, gan arī pēc tā saņemtos viedokļus un priekšlikumus plānots apkopot un izvērtēt, sagatavojot sākotnējos plānošanas nosacījumus Rail Baltica nacionālo interešu teritorijai. Tie ir paredzēti topošās dzelzceļa līnijas projekta risinājumu sasaistei ar izstrādes stadijā esošā publiskās lietošanas dzelzceļa līnijas trases teritorijas lokālplānojuma darba stadijas risinājumiem minētajā teritorijā un pašvaldības institūciju tehnisko noteikumu sagatavošanai,” skaidro RDPAD Pilsētvides attīstības pārvaldes vadītāja Inese Sirmā.

Lai informētu sabiedrību par dzelzceļa projekta Rail Baltica projekta progresu un aktuālajiem projekta un lokālplānojuma darba redakcijas risinājumiem Daugavas labajā krastā posmā no Slāvu pārvada līdz Lauvas ielai, decembra sākumā notika publiskā tiešsaistes diskusija.

Pašvaldības plānotāji iepazīstināja ar plānošanas dokumentos paredzētajiem ielu tīkla izmaiņu risinājumiem, kur tiek piedāvāts veidot Rēznas un Pildas ielu savienojumu, kas pieslēgsies Austrumu maģistrālei, centra lokam un Krasta ielai, nodrošinot alternatīvu pilsētas centra apbraukšanu. Pašvaldībai sadarbībā ar Rail Baltica projekta ieviesējiem plānots attīstīt kopīgu autosatiksmes šķērsojumu, kas savieno Pildas un Rēznas ielas, lai nodrošinātu optimālu attālumu starp satiksmes savienojumiem dzelzceļa šķērsošanai Daugavas labajā krastā.

Minētajā posmā projektētāji IDOM/INECO perspektīvā piedāvā izveidot Rail Baltica reģionālo staciju pie Slāvu pārvada, četrus šķērsojumus gājējiem un velosipēdistiem – jaunu tuneli reģionālās stacijas piekļuvei, kā arī esošo šķērsojumu pārbūvi (tuneli Lubānas ielā, tuneli Pildas un Rēznas ielu savienojumā un pārvadu Lauvas ielā. Autotransportam paredzēts tunelis piekļuvei Latvijas Dzelzceļa Vagonu parkam.

Komentārus un priekšlikumus par projekta piedāvātajiem risinājumiem un pašvaldības izvirzītajiem sākotnējiem plānošanas nosacījumiem ikviens interesents var iesniegt līdz 17.decembrim, rakstot e-pastu uz adresi: [email protected].

Diskusijas video ieraksts

Rail Baltica inženiertehniskie risinājumi posmā Slāvu tilts–dzelzceļa stacija Vagonu parks, IDOM/INECO

Progresa ziņojums par Rail Baltica pamattrases projektēšanas darbiem Rīgā, RB RAIL AS

Rail Baltica lokālplānojuma risinājumi Daugavas labajā krastā. Posms Slāvu tilts–Lauvas iela (Vagonu parks), Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

Rail Baltica lokālplānojuma risinājumi Daugavas labajā krastā. Posms Slāvu tilts–Lauvas iela (Vagonu parks). Sākotnējie pašvaldības nosacījumi, Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit