VEF pilotteritorijā testēs mobilitātes inkubatora risinājumus

0
199

Vasaras izskaņā VEFRESH mobilitātes inkubatorā Urban mobility incubator VEF pilotteritorijā testēs autonomos un elektriskos transportlīdzekļus, elektrisko pārvietošanās līdzekļu uzlādes iespējas, pēdējās jūdzes risinājumus un citas pilsētas attīstību veicinošas idejas, informē kustības‌ ‌VEFRESH‌ ‌pārstāvji.

Sešas komandas, kas uzņemtas pirmajā mobilitātei veltītajā uzņēmējdarbības inkubatora programmā, strādās ar klimatneitrālas mobilitātes izaicinājumiem, ko definējusi Rīgas pilsēta. Inkubatoru ar EIT Urban Mobility Reģionālās inovāciju shēmas atbalstu piedāvā inovāciju kustība VEFRESH sadarbībā ar Elektronikas un datorzinātņu institūtu, Rīgas domi, kopstrādes telpu Teikums.

Dalībai inkubatorā pieteiktas 38 mobilitātes idejas no Baltijas valstīm, Polijas, Zviedrijas un pat Kanādas, un to gatavība bija dažādos attīstību posmos – gan tikko darbību sākušas komandas, gan jau ilgāku laiku pastāvoši uzņēmumi. Inkubatorā uzņemtas sešas komandas no Latvijas, kas darbu pie prototipu izstrādes un testēšanas sāks jūnija beigās.

Starp dalībniekiem ir četras jaunu ideju komandas, kur SimpleCharge strādās pie elektrisko transportlīdzekļu uzlādes risinājuma no apgaismes stabiem un Velorūme attīstīs drošas un ērtas velonovietnes mikrorajoniem. Komanda E-Stop izstrādās elektrisko skrejriteņu uzlādes un glabāšanas risinājumu, bet ar pēdējās jūdzes funkcionālas lietotnes izstrādi darbosies komanda Mikropoint. Inkubatora programmā uzņemti arī divi jaunuzņēmumi, kur autonomi vadāmu transportlīdzekļu risinājumu turpinās attīstīt komanda getUgo, bet elektriskā mikroautobusa ekspluatēšanu pilsētvidē veiks auto pārbūves uzņēmums Electrify.

Pārliecību par veiksmīgu inkubatora programmas dalībnieku atlasi pauž žūrijas locekle, Rīgas domes Pilsētas attīstības komitejas priekšsēdētāja Inese Andersone: “Atlases procesā iepazināmies ar ļoti daudzsološiem mobilitāti un klimatnetralitāti veicinošiem risinājumiem, kuru attīstība veicinās Rīgas mikromobilitātes tīkla funkcionalitātes uzlabošanu un attīstīs to jaunā kvalitātē. Tajā pašā laikā izvēle nebija viegla, bet paredzu, ka atlasītās komandas rudenī spēs piegādāt jau konkrētus produktu prototipus, ko tālāk attīstīt ne vien kā Rīgas mobilitātes pakalpojumu elementus, bet arī kā starppilsētu eksporta piedāvājumu tālāk uz citām valstīm.”

Jau jūnija beigās sāksies 10 nedēļu inkubatora programma un komandas strādās pie sava mobilitātes risinājuma prototipa izveides un testēšanas VEF apkaimē, kur sadarbībā ar pašvaldību ierīkos speciālus testēšanas punktus. Inkubatora fiziskā atrašanās vieta paredzēta kopstrādes telpā Teikums, taču atbilstoši epidemioloģiskajiem apstākļiem valstī iespējama arī programmas norise tiešsaistē.

Komandas ikdienas darbā atbalstīs starptautiski pieredzējuši biznesa, tehnoloģiju un produktu pārdošanas mentori. Jaunāko tehnoloģisko un zinātnes jomas pienesumu sniegs Elektronikas un Datorzinātņu institūta pieredzējušie pētnieki un inženieri, savukārt drošu prototipu testēšanu pilsētvidē nodrošinās Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments. Pēc prototipu uzstādīšanas inkubatora dalībnieki rudenī risinājumu prezentēs investoriem, lai piesaistītu sēklas kapitālu produkta tālākai attīstībai.

VEFRESH ir inovāciju kustība, kurā 2019.gadā apvienojās lielākie VEF apkaimes uzņēmumi, lai kopīgi veidotu šo teritoriju kā pilsētvides inovāciju centru. Kustības dalībnieki un atbalstītāji ir Accenture Latvia, Elektronikas un datorzinātņu institūts, LMT, IT izglītības fonds, nekustamo īpašumu attīstītājs Pillar, pilsēta pilsētā Jaunā Teika, kā arī VEF Kultūras pils.

Projektu līdzfinansē EIT Urban Mobility, Eiropas Inovāciju un tehnoloģiju institūta (EIT) iniciatīva, kas ir Eiropas Savienības struktūra. EIT Urban Mobility mērķis ir veicināt pozitīvas pārmaiņas mobilitātē, lai pilsētas padarītu dzīvojamākas.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit