Veiks remontdarbus Ragakāpas dabas takā, tā slēgta apmeklētājiem

0
414
Publicitātes foto

Šī gada tūrisma sezonā uz remontdarbu laiku slēgta AS Latvijas valsts meži (LVM) apsaimniekotā Ragakāpas dabas taka, lai atjaunotu pastaigu takas segumu, liecina LVM sniegtā informācija.

Kā norāda LVM Zemgales reģiona meža apsaimniekošanas plānošanas vadītājs Jānis Zitāns, koka dēļu laipa laika gaitā ir nolietojusies un atsevišķos posmos kļuvusi gājējiem bīstama, tādēļ tiks mainīts takas segums. Līdz laipas atjaunošanas brīdim apmeklētāji aicināti pa to nepārvietoties un izvēlēties citu ceļu līdz jūras pludmalei.

Apjomīgos takas atjaunošanas darbus plānots pabeigt līdz nākamā gada pavasarim: atsevišķi koka laipas posmi tiks nomainīti ar minerālmateriāla segumu, citur – saglabāts dēļu klājums, uzbūvējot to no jauna.

LVM apsaimniekotā Ragakāpas dabas taka ir 800 m gara.  Ragakāpas dabas parks ir īpaši aizsargājama dabas teritorija, kas izveidota, lai saglabātu ar vecu priežu mežu apaugušās kāpas un dabas daudzveidību jūras piekrastē. Ragakāpa, kuras augstums ir 17 metru, ir valsts aizsardzībā kopš 1962. gada.