Veikts minerālo materiālu ražošanas procesa kontroles pārsertifikācijas audits

0
95
Publicitātes foto

Aizvadītā gada novembrī AS Latvijas valsts meži (LVM) apsaimniekotajās derīgo izrakteņu ieguves vietās norisinājās minerālo materiālu ražošanas procesa kontroles pārsertifikācijas audits. Sertifikāts apliecina, ka LVM Zemes dzīles nodrošina augstu minerālo materiālu kvalitāti, ievērojot vides aizsardzības un darba drošības noteikumus, vēsta LVM pārstāvji.

“Minerālo materiālu un to maisījumu ražošana ir svarīga nozare, kas nodrošina būvmateriālus dažādiem infrastruktūras projektiem. Lai nodrošinātu minerālo materiālu kvalitāti un atbilstību normatīvajiem aktiem, jāveic nepārtraukta ražošanas procesa kontrole. Tā ietver gan izejvielu, gan gatavo produktu regulāru pārbaudi, kā arī ražošanas iekārtu un tehnoloģisko procesu uzraudzību,” skaidro LVM Zemes dzīles efektivitātes un kvalitātes vadītājs Rinalds Šimens.

Sertifikācija ir balstīta uz būvizstrādājumu regulu, ekspluatācijas īpašību noturības novērtējuma un pārbaudes 2+ sistēmu un harmonizētajiem standartiem:

EN 13242:2002+A1:2007 Minerālmateriāli nesaistītajiem un hidrauliski saistītajiem maisījumiem ceļu būvniecībai un ceļu konstrukcijām;

EN 13043:2002, EN 13043/AC:2004 Minerālmateriāli bituminētajiem maisījumiem un virsmas apstrādēm ceļiem, lidlaukiem un citiem satiksmes laukumiem;

EN 12620:2002+A1:2008 Minerālmateriāli betonam.

Sertifikāts ir derīgs trīs gadus un klientiem tas ir pieejams LVM Zemes dzīles tīmekļvietnē. Auditu veica akreditēta sertifikācijas institūcija SIA Bureau Veritas Latvia.