Vēl mēnesi var pieteikt dalību konkursā “Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021”

0
152

Vēl mēnesi – līdz 18. jūnijam – energoefektīvu ēku īpašnieki var iesniegt pieteikumus dalībai konkursā Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021. Konkurss informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk ietvaros notiks jau desmito gadu.

Konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā desmitgadē secināms, ka konkurss kļuvis par labu ikgadēju tradīciju visiem energoefektivitātes atbalstītājiem, būvniekiem un visādi zaļi domājošiem cilvēkiem. Konkursu organizē Ekonomikas ministrija, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija un žurnāls Būvinženieris.

Konkursa mērķis ir veicināt labo praksi ēku energoefektivitātes un ilgtspējas jomā, īstenojot energoefektīvu ēku būvniecību, atjaunošanu un pārbūvi, tādējādi samazinot siltumnīcefekta gāzu emisiju daudzumu atmosfērā un veicinot sabiedrības izpratni par labbūtību, ēku siltumnoturību, telpu mikroklimatu, kā arī siltumnīcefekta gāzu emisiju samazināšanas nozīmi un iespējām, lai radītu kvalitatīvu, arhitektoniski izteiksmīgu dzīves telpu.

Pieteikumus konkursam var iesniegt piecās kategorijās:

  • Energoefektīvākā atjaunotā daudzdzīvokļu ēka;
  • Energoefektīvākā daudzdzīvokļu ēka – jaunbūve;
  • Energoefektīvākā publiskā ēka;
  • Energoefektīvākā vienģimenes ēka;
  • Energoefektīvākā rūpnieciskā ēka.

Konkursa Energoefektīvākā ēka Latvijā 2021 nolikums publicēts konkursa tīmekļa vietnē www.energoefektivakaeka.lv. Pieteikumus konkursam aicinām iesniegt līdz 2021.gada 18.jūnijam, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi [email protected]. Papildu informāciju par konkursu var saņemt Ekonomikas ministrijā, kontaktpersona: Inese Bērziņa, [email protected], 67013240.

Konkursa nolikums sagatavots sadarbībā ar informatīvās kampaņas Dzīvo siltāk sadarbības partneriem – Latvijas Būvinženieru savienību, Latvijas Namu pārvaldītāju un apsaimniekotāju asociāciju, Latvijas Būvnieku asociāciju, Latvijas Logu un durvju ražotāju asociāciju, Rīgas Tehnisko universitāti, Būvniecības valsts kontroles biroju, Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienestu, Rīgas Stradiņa universitāti, Būvmateriālu ražotāju asociāciju, Latvijas Minerālvates ražotāju asociāciju un Latvijas Siltuma, gāzes un ūdens tehnoloģijas inženieru savienību.

Konkursa atbalstītāji ir Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā, SIA Paroc, SIA Saint-Gobain Celtniecības produkti, SIA Knauf, SIA Rockwool, Attīstības finanšu institūciju Altum, AS Latvenergo, VentSys, SIA Tenapors, SIA Kingspan Insulation, SIA Intellify un Schöck. Konkursa informatīvie atbalstītāji ir laikraksts Latvijas Avīze, būvniecības portāli www.abc.lv, www.buvlaukums.lv, www.building.lv, www.buvbaze.lv un raidījums Laiks mājai.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit