Ventspilī darbu sāks jauna ražotne

0
546

Jaunākā pēc Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtījuma būvētā ražošanas ēka nodota ekspluatācijā un parakstīts nomas līgums par tās izmantošanu ar vienu no vadošajiem Baltijas augsto tehnoloģiju uzņēmumiem HansaMatrix, ziņo Ventspils brīvostas pārvalde.

Jaunā ražošanas ēka atrodas Ventspils augsto tehnoloģiju parkā (VATP), kas ir viena no Ventspils brīvostas industriālajām teritorijām. 4600 kvadrātmetru plašā ražotne jau sākotnēji projektēta elektronikas produktu ražošanas vajadzībām. Ēku nomās uzņēmums Hansamatrix, kurš Ventspilī attīsta savu darbību jau 13 gadus. Ražošanas telpās jau sākusies iekārtu uzstādīšana.

Ventspils brīvostas pārvalde noslēgusi ražošanas telpu līgumu ar uzņēmumu uz 10 gadu ilgu termiņu ar pirmtiesībām to pagarināt.

Jauno ēku VATP teritorijā pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma būvēja SIA Aimasa. Kopējās izmaksas veidoja 5,15 miljoni eiro, no kuriem 1,16 miljoni eiro – Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansējums.

Lai attīstītu brīvostas industriālo teritoriju, 2020.gadā Ventspils brīvostas pārvalde turpinājusi trīs jaunu ražošanas ēku būvniecību. Drīzumā noslēgsies ražošanas ēkas Ganību ielā 103 būvniecības darbi, kur nomnieks jau pamazām uzstāda iekārtas. Savukārt Ventspils augsto tehnoloģiju parka sestajai ēkai veikta pārprojektēšana, jo tās nomnieks savu biznesa plānu maiņas dēļ atteicās no papildus ēkas nomas esošās darbības paplašināšanai. Gatavības stadijā ir vēl trīs ražošanas ēku projekti Ventspils augsto tehnoloģiju parkā, kas tiks piedāvāti investoriem.

Kopš 2002.gada Ventspils brīvostas industriālajā teritorijā pēc Ventspils brīvostas pasūtījuma uzbūvētas 10 ražošanas ēkas un piesaistīti vairāk nekā 20 ražošanas uzņēmumu, radot vairāk nekā 1700 jaunu darba vietu. Izaugsmes rādītāji apstrādes rūpniecībā ļauj Ventspilij ieņemt stabilu vietu reģiona rūpniecisko centru vidū.

HansaMatrix ir augsto tehnoloģiju uzņēmums, kas veic jaunu elektronisko produktu un sistēmu izstrādi, to industrializāciju, kā arī sniedz integrētus ražošanas pakalpojumus klientiem, datu tīklu iekārtu, lietu interneta, industriālo sistēmu un citos augstas pievienotās vērtības tirgus segmentos. Kompānijas akcijas kotē biržas Nasdaq Riga oficiālajā sarakstā.