Ventspilī māju iekšpagalmos izbūvēti jauni LED apgaismojumi

0
234

Ventspilī māju iekšpagalmos Saules, Jūras un Aleksandra ielā vecais apgaismojums nomainīts uz jauniem energoefektīviem LED gaismekļiem, informē pašvaldības iestāde Komunālā pārvalde.

Atbalstot daudzdzīvokļu dzīvojamo māju iedzīvotāju un mājas pārvaldnieku iesniegumus līdzfinansējumam, ar vēlmi efektīvāk izgaismot koplietošanas teritorijas, Komunālā pārvalde šovasar organizēja veco gaismekļu nomaiņu uz jaunām energoefektīvām laternām ar 27W LED gaismekļiem.

Rezultātā Saules ielā 108 nomainīti četri gaismekļi, Saules ielā 106 – seši gaismekļi, Jūras ielā 4 – deviņi gaismekļi, bet Aleksandra ielā 11 – pieci gaismekļi.

Salīdzinājumam, ja vecās apgaismojuma lampas izstaro 80 – 90 lm uz W, tad jaunās LED lampas izstaro ap 130 lm uz W, turklāt veco lampu enerģijas patēriņš ir 74W, bet patēriņš energoefektīvām LED lampām ir vien 37W. Ja gadā ir aptuveni 4200 stundas, kad gaismas ir iedegtas, tad šādu LED lampu uzstādīšana atmaksājas jau dažu gadu laikā.

Daudzdzīvokļu māju iedzīvotājiem kopā ar māju pārvaldnieku ir iespēja pieteikties pašvaldības līdzfinansējumam kā uz lieliem iekšpagalmu labiekārtošanas darbu projektiem, tā arī uz maziem labiekārtošanas darbiem, kā apgaismojuma jaunbūve, pārbūve vai atjaunošana, kur pašvaldība sedz 75% no kopējām izmaksām.