Ventspilī Ostas ielas promenādes posmā uzstādīs portālceltni

0
843

Pagājušajā nedēļā Ventspils pilsētas dome pieņēma lēmumu piešķirt finansējumu jauna vides objekta – portālceltņa GANZ izvietošanai.

Finansējums piešķirts 280 tūkstošu eiro apmērā. Šādu lēmumu Ventspils pilsētas dome pieņēma, lai veicinātu industriālā mantojuma saglabāšanu un Ventspils pilsētas tūrisma attīstību, kā arī ņemot vērā to, ka Ventspils brīvostas pārvalde neplāno tālāku jaunā Ostas ielas promenādes posma labiekārtošanu.

Portālceltnis GANZ, kas ir ap 48 metru augsts un 120 tonnas smags 20.gadsimta 60.–70.gados izgatavots portālceltnis, atradīsies jaunajā Ostas ielas promenādes posmā pie Ventas upes, kā to paredzēja sākotnējais projekts.

Jau ziņots, ka 2020.gada aprīlī tika pabeigti Ventspils brīvostas pārvaldes pasūtītie un finansētie izbūves un labiekārtošanas darbi, kā rezultātā gar Ventas krastu izbūvēts jauns Ostas ielas promenādes posms, tajā skaitā lietus ūdens kanalizācija, apgaismojums, ietves, veloceliņš, soliņi, urnas, atjaunota Ostas darbnīcu fasāde.

Pie tā sauktās Ziemas ostas apskatei novietots loču kuģis Rota, kas ilgus gadus strādāja Ventspils ostā, bet gar Ventas krastu izvietotas 14 bojas un stoderes, kam tagad dāvāts otrs mūžs – interesentiem vēstīt par jūrniecību. Līdzās Ostas kapteiņa dienestam pie ieejas mazajā zvejas ostā atrodas Mīlestības bāka – vides objekts, kas paredzēts jaunlaulātajiem atslēgu pieslēgšanai.