Šī gada vasaras beigās Ventspilī tiks sākti darbi koka laipas pārbūvei 6. ieejai uz pludmali pie jūras, vēsta Ventspils Komunālajā pārvaldē.
Lai mazinātu 6. ieejas aizpūšanu ar smiltīm, tiks veikta kāpas norakšana attiecīgajā posmā. Īstenojot projektu tiks veikta ūdens kolektora pārbūve no Jūrmalas parka dīķa izteces līdz jūrai, izbūvējot lietus ūdens kanalizācijas tīklus. 250 m garā un 4 m platā koka laipa tiks izbūvēta uz cieta pamata – virs dzelzsbetona plāksnēm. Pateicoties stabilajam pamatam koka laipas kalpošanas laiks būs ievērojami ilgāks un par to droši līdz jūrai varēs nokļūt glābšanas, palīdzības un apkalpojošo dienestu transports. 6. ieejas posmā tiks uzstādīti soliņi un pludmales soli, kā arī atkritumu urnas. Pēc projekta īstenošanas šajā posmā uzstādīs apmeklētāju uzskaites sistēmu.
Ar projekta īstenošanu tiks nodrošināta kāpu krasta aizsargjoslas dabas vērtību saglabāšana, atjaunota un uzlabota jau izveidotā publiskā infrastruktūra ar vides labiekārtojumu, kas Ventspils iedzīvotājiem un viesiem nodrošina ērtu piekļuvi Zilā karoga pludmalei. Tieši Ventspils pludmales 6. ieeja nodrošina ērtu piekļuvi jūrai cilvēkiem ar kustību traucējumiem un senioriem. Pie pludmales ieejas Nr. 6 ir uzstādīta specializēta pārģērbšanās kabīne, kurā ir paplašināta kabīnes ieeja un uzstādīta grīda ērtai iebraukšanai ar ratiņkrēsliem, uzstādīts speciāls papildus aprīkojums – rokturis un soliņš.