Ventspilī veidos Digitālās transformācijas centru

0
277

Tiklīdz tiks saņemta būvatļauja, Ventspilī sāksies ēkas Akmeņu ielā 5 pārbūve, kur veidos Digitālās transformācijas centru, informē Ventspils Digitālā centra pārstāvji.

Jūnijā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija atbalstīja projekta Digitālās transformācijas centra izveide Ventspilī pieteikumu, piešķirot finansējumu tā īstenošanai, pēc kā savukārt tika veikta būvdarbu līguma parakstīšana ar būvuzņēmēju SIA Pretpils.

Tāpat šovasar plānots labiekārtot ēku Akmeņu ielā 3 un Akmeņu ielā 5 pieguļošo teritoriju, izveidojot auto stāvlaukumu ēku apmeklētājiem. Paralēli sāktas iepirkumu procedūras Digitālās transformācijas centra darbībai nepieciešamā aprīkojuma – mēbeļu un datortehnikas – iegādei.

Projekta Digitālās transformācijas centra izveide Ventspilī mērķis ir pašvaldības pakalpojumu infrastruktūras attīstība, izveidojot digitālo prasmju un viedo tehnoloģiju centru. Centrā tiks izveidotas modernas mācību telpas, kas paplašinās Ventspils Digitālā centra pakalpojumu klāstu mūžizglītības jomā, piedāvājot papildu kursus un nodarbības digitālo prasmju attīstībai, tādējādi veicinot iedzīvotāju digitālo tehnoloģiju pārliecinātu, kritisku un atbildīgu izmantošanu un darbošanos ar šīm tehnoloģijām mācību un darba vajadzībām, kā arī iesaisti sabiedrības dzīvē.

Projekts arī atbilst un sekmē Eiropas Komisijas izstrādātā Rīcības plānā digitālās izglītības jomā (2021–2027) noteikto mērķu sasniegšanu, attīstot starpinstitucionālo sadarbību un nodrošinot kvalitatīvu, iekļaujošu un pieejamu digitālo izglītību. Centrā tiks izmantota pieredze no Covid-19 krīzes laikā ieviesto tehnoloģiju izmantošanas izglītībā un apmācībā un izstrādāta digitālajam laikmetam pielāgota izglītības un apmācības sistēma.

Projektu paredzēts īstenot līdz 2022.gada beigām, tā kopējās izmaksas ir 655 816 eiro, tajā skaitā 85% jeb 541 467 eiro Covid-19 vīrusa izplatības seku samazināšanai paredzētais valsts finansējums, 15% jeb 95 553 eiro Ventspils valstspilsētas pašvaldības līdzfinansējums, bet 18 796 eiro Ventspils valstspilsētas pašvaldības finansējums projekta neattiecināmajām izmaksām.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit