Ventspils novadā atjaunos trošu tiltu pār Irbes upi

0
499
Foto no Ventspils novada domes arhīva.

Ventspils novadā par 168 069 eiro atjaunos tiltu pār Irbes upi, aģentūru LETA informēja Ventspils novada pašvaldības pārstāve Marlena Zvaigzne.

Gājēju un velobraucēju tiltu pār Irbes upi Tārgales pagastā pamatā atjauno par Eiropas līdzekļiem projekta gaidā, kura mērķis ir Ziemeļkurzemē attīstīt tūrisma piedāvājumu. Starptautiskajā garās distances pārgājienu maršrutā Jūrtaka iekļautais objekts būs pieejams visiem, kas iecienījuši atpūtu brīvā dabā. To varēs izmantot arī starptautiskā velo maršruta EuroVelo 13 un EuroVelo 10 veicēji.

Zvaigzne stāstīja, ka trošu tilts ir vienīgā šāda veida celtne Ziemeļkurzemē, un ir svarīgs infrastruktūras objekts pie bijušās Lielirbes dzelzceļa stacijas. Pēc pašvaldības sniegtās informācijas, “tas neatrodas nekurienes vidū”, bet ir domāts tūrisma attīstībai, turklāt, atjaunojot tiltu, arī Miķeltorņa kempingos un atpūtas vietās dzīvojošajiem viesiem būšot nodrošinātas daudzveidīgākas brīvā laika pavadīšanas iespējas.

Realizējot projektu, gājējiem un velosipēdistiem būs ērtāka un drošāka pārvietošanās pa kādreizējā mazbānīša stigu ciemu joslā starp jūru un asfaltēto šoseju, piebilda Zvaigzne.

Tilta atjaunošanas darbu tehnisko dokumentāciju sagatavoja un atjaunošanas darbus trīs mēnešus veiks SIA M.A.-Taka-7 darbinieki, bet būvuzraudzības pakalpojumu sniegs SIA Tiltu būvnieks speciālisti. 

Tilta atjaunošanas darbi tiek finansēti no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem 112 694 eiro, Ventspils novada pašvaldības ieguldījums ir 50 403 eiro, bet valsts budžeta dotācija ir 4972 eiro.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit