Ventspils Zinātnes centru sauks “Vizium”

0
74

Ventspils pilsētas dome lēmusi piešķirt Ventspils Zinātnes un inovāciju centram Rūpniecības ielā 2 nosaukumu Zinātnes centrs “Vizium”, vēsta Ventspils pašvaldība.

Lai noskaidrotu topošā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra nosaukumu kopš 2017.gada veikts aktīvs darbs – veiktas vairākas iedzīvotāju aptaujas, veikta Eiropas un pasaules bērnu Zinātnes un inovāciju centru nosaukumu analīze, iesaistīti dažādu kvalifikāciju vietējie un ārvalstu speciālisti, kā arī organizēts skolēnu ideju konkurss.

Apkopojot informāciju un iesniedzot Ventspils pilsētas domes Pilsētas attīstības komisijā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra nosaukuma variantus 2020.gada aprīlī, jūnijā un augustā, Ventspils Digitālais centrs iesniedza arī variantu Vizium: Ventspils – “V”, inovāciju – “i”, zinātnes – “zi” un centrs (centrum) – “um”, un tas simbolizē – vīziju, misiju, vērtību, komunikāciju, mērķtiecību, efektivitāti un identitāti. Šo ideju Ventspils Digitālajam centram iesniedza ventspilnieks Aleksandrs Bobrovs.  

Nosaukumu atzinīgi novērtēja arī Ventspils iedzīvotāji. Veicot iedzīvotāju aptauju, kā arī aicinot iedzīvotājus savu viedokli izteikt, atbildot uz jautājumu “Vai, jūsuprāt, Ventspils Zinātnes centra nosaukums varētu būt Vizium?”, apstiprinoši atbildēja – 60,6%. Savukārt veicot Ventspils skolēnu aptauju tika noskaidrots, ka 77% skolēnu atzīst nosaukumu Vizium par piemērotu jaunajam Zinātnes centram.

Ar Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izveidi paredzēts izveidot jaunu infrastruktūru, kas sekmēs dabas mantojuma saglabāšanu, aizsardzību un ilgtspēju, attīstot dabaszinātņu, inženierzinātņu un tehnoloģiju jomas izglītību un veicinās tehnoloģiju jomas uzņēmējdarbību. Zinātnes centrā tiks izveidotas 88 tematiskas ekspozīcijas un mācību klases, kas ļaus interaktīvā veidā, izmantojot modernas mācību metodes, īstenot pasākumus dažādu dabaszinātņu jomu saistošai apguvei un izglītības attīstībai, savukārt inovāciju centrā plānotas uzņēmējdarbības attīstības telpas, prioritāri piedāvājot biroja telpu nomu tehnoloģiju jomas uzņēmumiem, kā arī cita veida pasākumiem uzņēmējdarbības sekmēšanai.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra infrastruktūras attīstībai, aprīkošanai un pakalpojumu nodrošināšanai Ventspils pilsētas pašvaldība piesaistījusi vairākus finanšu avotus.

Kopējās Ventspils Zinātnes un inovāciju centra izmaksas ir 26,4 miljoni eiro, tajā skaitā piesaistītais Eiropas Savienības un cits ārvalstu finansējums – 17,8 miljoni eiro, Latvijas valsts budžeta finansējums – 0,8 miljoni eiro, Ventspils pilsētas pašvaldības finansējums – 7,7 miljoni eiro.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība sākta 2019.gada 11.oktobrī, bet centra atklāšana plānota 2022.gada pavasarī.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit