Piektdien, 31.jūlijā, svinīgi tika iemūrēta vēstījuma kapsula nākamām paaudzēm pēc Ventspils Komunālā pārvaldes pasūtījuma būvētās Zinātnes centra jaunbūves un Inovāciju centra un publiskās infrastruktūras izbūves ēkas, simbolizējot jaunās celtnes būvniecību.

Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tiek realizēta ar Ventspils pilsētas pašvaldības, Latvijas valsts un Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējumu. Zinātnes centra ekspozīcijas daļas izvietoto galeriju platība aizņems 4485 m2 no kopējās centram paredzētās platības 6270 m2, kas atradīsies ēkas pirmajā stāvā, bet Inovāciju centra platība aizņems 1785 m2.

Zinātnes centrā tiks izveidotas izglītojošās interaktīvas ekspozīciju zāles, 88 eksponāti, zinātnes šovi, laboratorijas, konferenču telpas mācību klases, laboratorijas un tehniski radošās darbnīcas, kas apmeklētājiem būs pieejamas visos gadalaikos. Zinātnes centra ekspozīcijas būs pieejamas plašai sabiedrībai – kā Latvijas, tā ārvalstu viesiem. Savukārt inovāciju centrā plānots attīstīt uzņēmējdarbību veicinošās aktivitātes, izveidot universālas biroja telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, jaunu darbavietu radīšanai. Liela daļa no centra telpām tiks nodota komersantu – lielākoties informācijas tehnoloģiju jomā strādājošu uzņēmēju rīcībā.

Jaunajā Zinātnes un inovāciju centrā plānots radīt aptuveni 120 jaunas darba vietas Ventspilī. Inovāciju centrā paredzētas nomas telpas jaunajiem uzņēmējiem ar 90 jaunām darbavietām, bet interešu izglītības jeb Zinātnes centrā būs ap 30 jaunām darba vietām.

Pievienot komentāru