Ventspils Zinātnes un inovāciju centram svinēs spāru svētkus

0
479

Piektdien, 18.septembrī, plkst.11.30 jaunā Ventspils Zinātnes un inovāciju centra ēkā tiks svinēti spāru svētki, informē Ventspils pašvaldības iestādes Komunālā pārvalde sabiedrisko attiecību speciāliste Sigita Znotiņa.

Tradicionāli spāru svētkus rīko, kad būvniecības laikā ir sasniegta ēkas augstākā virsotne – ir pabeigta jumta nesošā konstrukcija.

Svinīgā pasākumā piedalīsies Ventspils pilsētas domes priekšsēdētājs Aivars Lembergs (Latvijai un Ventspilij), Komunālās pārvaldes direktors Andris Kausenieks, Ventspils pilsētas domes vadība, būvuzņēmēja – pilnsabiedrības LNK Industries Group, būvprojekta autora – pilnsabiedrības PS AMBRASAS PB, būvuzraudzības – SIA Firma L4 pārstāvji, kā arī Ventspils Digitālā centra un citu sadarbības partneru pārstāvji.

Pasākumā demonstrēs īsfilmu par to, kā ir tapis Zinātnes un inovāciju centrs no būvniecības sākuma līdz ēkas spāres svētkiem, kā arī norisināsies zinātnes šovs.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra kopējā platība būs ap 6300 m2, tajā skaita, Zinātnes centrs ap 4500 m2, kur tiek paredzēti kopumā 88 eksponāti, kas saistīti gan ar fiziku, ķīmiju, ģeogrāfiju, matemātiku, tehnoloģijām, sevis izzināšanu, kā arī dažādas tematiskas interaktīvu stendu galerijas. Tāpat apmeklētāji varēs piedalīties zinātnes šovos radošajās darbnīcās, kā arī dažādās izglītojošās nodarbībās. 

Savukārt Inovāciju centra kopējā platība būs ap 1800 m2, kurā tiek paredzētas nomas telpas jauno uzņēmēju piesaistei un atbalstam, kā arī jaunu darbavietu radīšanai.

Ventspils Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tika sākta 2019.gada 11.oktobrī, bet centra atklāšana patlaban tiek plānota 2022.gada pavasarī. 

Zinātnes un inovāciju centra būvniecība tiek realizēta ar Ventspils pilsētas pašvaldības, Latvijas valsts un Eiropas Savienības Eiropas reģionālās attīstības fonda finansējumu. Kopējās projekta izmaksas plānotas 12,2 miljoni eiro, bet Inovāciju centra – 8,8 miljoni eiro.