Vērojams būvniecības produkcijas izlaides samazinājums

0
271
Attēls ilustratīvs

Latvijā būvniecības produkcijas izlaide šogad otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar aprīlī-jūniju pērn samazinājusies par 13,8%, tai esot starp septiņām Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīm, kurās šajā periodā reģistrēts kritums, liecina pirmdien publiskotie ES statistikas pārvaldes Eurostat dati, kas apkopti par 24 bloka dalībvalstīm.

Būvniecības produkcijas izlaides kritums gada izteiksmē otrajā ceturksnī vēl bijis Lietuvā (-0,1%), Igaunijā, (-1,5%), Slovākijā (-1,7%), Luksemburgā (-1,8%), Vācijā (-2,8%) un Spānijā (-7,6%).

Savukārt straujākais būvniecības produkcijas izlaides kāpums gada izteiksmē otrajā ceturksnī bijis Grieķijā (+28,9%), Slovēnijā (+25,2%) un Austrijā (+14%).

ES vidēji otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar attiecīgo periodu pirms gada būvniecības produkcijas izlaide pieaugusi par 2,6%, bet eirozonā kāpums bijis 2,5%. Vienlaikus ceturkšņa izteiksmē būvniecības produkcijas izlaides apjoms ES samazinājies par 1,3%, bet eirozonā – par 1,4%.

Otrajā ceturksnī salīdzinājumā ar šīgada pirmajiem trīs mēnešiem būvniecības izlaides apmērs samazinājies 17 ES dalībvalstīs, no kurām straujākais tas bijis Lietuvā (-8%), Luksemburgā (-6,7%), Latvijā (-5,7%), Ungārijā (-5,4%) un Igaunijā (-5%), bet lielākais kāpums fiksēts Grieķijā (+16,6%) un Dānijā (+2,5%).

Dati nav pieejami par Itāliju, Kipru un Maltu.