Vidzemes slimnīcā darbu sākusi pārbūvētā Neiroloģijas nodaļa

0
455

Vidzemes slimnīcā ar Eiropas Savienības (ES) fondu atbalstu pārbūvētas telpas Neiroloģijas nodaļai ar insulta vienību, informē Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Pārbūvētā nodaļa ne tikai atrodas citā vietā – neatliekamās medicīniskās palīdzības un pacientu uzņemšanas nodaļas un intensīvās terapijas nodaļas tuvumā – tā arī ievērojami paplašināta un ieguvusi mūsdienīgu ārstēšanās vidi. Ņemot vērā pacientu plūsmas pieaugumu, pārbūvētā nodaļa ievērojami paplašināta, paredzot 20 gultas vietas neiroloģijas pacientiem. Insulta vienība paplašināta līdz astoņām gultasvietām un papildus izbūvēta intensīvās terapijas palāta ar sešām gultasvietām. 

Uzlabojot darba apstākļus personālam, iekārtotas ērtas un funkcionālas manipulāciju telpas, materiālu sagatavošanas un medikamentu sadales telpas, atsevišķa sanitārā telpa gulošo pacientu mazgāšanai. Palātas un pacientu aprūpes telpas plānotas un aprīkotas tā, lai varētu ērti pārvietot gulošos pacientus. Izbūvēti arī speciālistu kabineti un ārstu istaba, iegādātas jaunas tehnoloģijas un iekārtas.

Ar šo telpu pārbūvi ir pabeigts 2016.gadā sāktais Vidzemes slimnīcā līdz šim vērienīgākais – 7,5 miljonu eiro vērtais – Eiropas Reģionālās attīstības fonda līdzfinansētais slimnīcas infrastruktūras uzlabošanas projekts. Tā realizācijas laikā ir pārbūvēta Bērnu slimību nodaļa, Terapijas nodaļa 2, Rehabilitācijas nodaļa, Hronisko pacientu aprūpes nodaļa, Endoskopiju nodaļa, Funkcionālās diagnostikas nodaļa, Laboratorija, Asins sagatavošanas nodaļa un Ambulatorā nodaļa. Tagad A un B korpusos izvietota stacionārā daļa, bet C korpusā atrodas poliklīnika.

Vairāk par projektu – esfondi.lv.