Vidzemes slimnīcā pārbūvētas Ambulatorās daļas telpas

0
576

Ieguldot Eiropas Savienības fondu līdzekļus, Vidzemes slimnīcā pārbūvēta Ambulatorā daļa un Funkcionālās diagnostikas nodaļa, kā arī slimnīcas ieejas mezgls un kāpņu telpa, vēsta Centrālā finanšu un līgumu aģentūra.

Būvdarbus veica SIA Bazalts.

Pēc pārbūves atvērti Ambulatorās daļas un Funkcionālās diagnostikas nodaļas speciālistu un izmeklējumu kabineti, kā arī kāpņu telpas slimnīcas B un C korpusā un stacionārās daļas ieeja A korpusā, kur drīzumā tiks ierīkota arī pacientu garderobe.

Ambulatoro speciālistu darba vides uzlabošanai, pacientu ērtībām un drošībai izbūvēti mūsdienīgi speciālistu pieņemšanas, manipulāciju un procedūru kabineti. Lai uzlabotu klientu apkalpošanas kvalitāti un rūpētos par apmeklētāju ērtībām, uzstādīta rindas vadības sistēma. Tā ļaus ne tikai mērķtiecīgi regulēt rindu un nodrošināt tās virzību, bet arī dos iespēju novērtēt un uzlabot klientu apkalpošanu.

Jaunu izskatu un papildu drošības funkciju ieguvušas kāpņu telpas ar pretslīdes pakāpienu segumu un labi pamanāmu  vizuālo informāciju, kas palīdz pacientam orientēties vidē.

“Telpu pārbūve bija nepieciešama gan pacientu labākai apkalpošanai, gan darba vides nodrošināšanai personālam,” uzsver Vidzemes slimnīcas valdes priekšsēdētājs Uģis Muskovs.

Telpu pārbūve veikta Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansētā projektā Kvalitatīvu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamības uzlabošana Vidzemes slimnīcā, attīstot veselības aprūpes infrastruktūru. No projekta attiecināmajām izmaksām – 6 285 877 eiro, 5 342 995 eiro tiek finansēti no ERAF, valsts budžeta finansējums – 565 729 eiro. 

Vidzemes slimnīca ir reģionāla daudzprofilu neatliekamās medicīniskās palīdzības ārstniecības iestāde, kas atrodas 108 km attālumā no Rīgas. Tā nodrošina ne tikai diennakts medicīnisko palīdzību 200 000 Vidzemes reģiona iedzīvotājiem, bet arī piedāvā medicīnas pakalpojumus – gan stacionāros, gan ambulatoros – ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Neskatoties uz epidemioloģisko situāciju, pagājušajā gadā Vidzemes slimnīcā tika nodrošināti vairāk nekā 38 tūkstoši ambulatorie apmeklējumi.

Video no Vidzemes slimnīcas arhīva: