Kompānijas Merks būvinženieris Jānis Zilgme pērn no Būvindustrijas lielās balvas vērtētājiem saņēma titulu Gada projektu vadītājs.

Jānis vienmēr ir smaidīgs un komunikabls, ikdienas darbā prot apvienot komandu, runā skaidru valodu. Jānis savā objektu sarakstā liek Latvijai unikālas būves, saglabājot cilvēcīgu, aizrautīgi gaišu skatu uz dzīvi un cenšoties atjaunot būvnieku kā godīgu profesionāļu prestižu.

Kāda nozīme jūsu skatījumā ir balvai Pamatakmens?
– Mūsu vadītājam Andrim [Bišmeistaram] ir ķēriens izvēlēties īstos kandidātus – pēdējos gados pieteiktie visi saņēmām atzinību. Tomēr arī ieguldītais darbs bija liels un ambiciozs. Patīkami, ka darbs ir novērtēts, ir pacilātības sajūta, ka nozarē tevi pazīst un rēķinās ar tavu viedokli.

Kā izdevās prezentēt savu veikumu citiem profesionāļiem?
– Prezentācijā stāstīju par pieredzi Z-Torņos un Starptautiskā skolā Piņķos. Tur biju iekšā ar visām četrām, zināju niansēs vairāk nekā jebkurš no pretī sēdošajiem. Man nebija nekāda stresa un lieku pārdzīvojumu.

Kā uztvērāt faktu, ka Z-Torņos bija jāturpina citu sāktais, varbūt jālabo kļūdas, ko varēja nepieļaut?
– Pats intensīvākais darbs ir tad, kad konstrukcijas ir pabeigtas un sākas inženiersistēmu un apdares būve. Tad ir spriedze, viss ir sakāpināts un jāiet uz atrisinājumu. Mēs darbus organizējam un plānojam laikus – desmitajā stāvā betonējam, bet pirmajā liekam grīdu. Te konstrukcija bija pilnībā pabeigta un jāstrādā bija visur. Tu ieej iekšā – un uzreiz ir iztrūkums! Z-Torņos pagāja trīs četri mēneši, kamēr nolīgām cilvēkus un uzņēmām apgriezienus. Katrai vietai, kur ķeries klāt, bija kaut kas iesākts, nepabeigts. Cilvēkiem ir jāstrādā, nevis jāgaida. Skrējām pa priekšu un mēģinājām, bet jautājumu bija tik daudz! Pasūtītājs un mēs paši skatījāmies ar cerību, ka būsim tie, kas šīs ēkas pabeigs.
Tās ir unikālas ne tikai Latvijas mērogā gan ar apjomu, gan būvniecības ilgumu un procesu. Visi būvniecības dalībnieki mainījās vairākas reizes. Būvnieki pirms mums pacēla tādā augstumā tās tonnas armatūras un betona! Šķiet, Sanktpēterburgā ir augstākās līdzības būves.

Visu interviju lasiet žurnāla Būvinženieris oktobra-novembra numurā (Nr.82).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.