Viļņā pabeigta loģistikas centra “J55” būvniecības pirmā kārta

0
351

Industriālo nekustamo īpašumu (NĪ) attīstītājs un pārvaldītājs Baltijas valstīs Sirin Development ir pabeidzis loģistikas centra J55 pirmās kārtas būvniecību Viļņā. 20 400 m2 platības noliktavā kopumā investēti 11,3 miljoni eiro, vēsta attīstītāja pārstāvji.

Kā stāsta UAB Sirin Development direktors Laurīns Kuzavs, loģistikas komplekss J55 tiek attīstīts 18,5 hetāru zemes gabalā, kuru uzņēmums izsolē iegādājās no VĮ Turto bankas. Agrāk te atradās Lietuvas naftas produktu aģentūras degvielas tvertnes. Demontējot tvertnes un iztīrot teritoriju, zemes gabals tika pielāgots moderna loģistikas centra būvniecībai.

“Saskaņā ar Viļņas pilsētas pašvaldības ģenerālplānu, zemes gabals ietilpst biznesa, ražošanas un rūpniecības teritorijā, tāpēc lieliski atbilst UAB Sirin Development stratēģiskajam mērķim – attīstīt modernus noliktavu un loģistikas objektus līdzās galvenajām satiksmes artērijām, Lietuvas lielajās pilsētās. Lai arī brownfield investīcijas Lietuvā nav bieži sastopamas, pie šīs teritorijas konversijas projekta ķērāmies klāt, skaidri redzot tās potenciālu – klientiem varējām piedāvāt to vajadzībām maksimāli atbilstošas uzglabāšanas un loģistikas telpas,” stāsta L.Kuzavs.

Jaunajās loģistikas parka J55 telpās jau ir ievākusies mazumtirdzniecības tīklu Iki pārvaldošā sabiedrība Palink, profesionālus dzīvnieku aprūpes pakalpojumus sniedzošais uzņēmums VET1, mēbeļu tirdzniecības internetā grupa Furniture1, kas darbojas ar nosaukumu Baldai1, kā arī sūtījumu un dekoratīvo iepakošanas materiālu tirdzniecības kompānija UAB Supakuota.

Līdzās biznesa parkam Gariūnai Jočoņu ielā attīstītā teritorija atrodas pirmajā līnijā no Lietuvas galvenās automaģistrāles A1 (Viļņa–Kauņa) un A19 (Viļņas dienvidu apvedceļa). Paredzams, ka kopējās investīcijas attīstāmajā loģistikas centrā sasniegs 70 miljonus eiro, bet četrās kārtās kopumā tiks attīstīti 103 500 m2 noliktavu, tirdzniecības un administratīvo telpu, kas paredzētas nomai.

Uzņēmums SIRIN Development ir viens no lielākajiem industriālo nekustamo īpašumu attīstītājiem Baltijas valstīs, kura darbība ietver industriālo nekustamo īpašumu attīstīšanu un apsaimniekošanu, build-to-suit projektu īstenošanu, nekustamā īpašuma iegādi un nomu. Nākamo piecu gadu laikā uzņēmums plāno paplašināt savu A+ klases noliktavu platību līdz 1 miljonam kvadrātmetru. SIRIN Development ir vienīgais Baltijas valstu uzņēmums, kas iekļauts žurnāla PropertyEU Magazine veidotajā lielāko loģistikas nekustamā īpašuma attīstītāju reitingā Eiropā.