VNĪ aicina piedalīties nolikuma apspriešanā

0
97

Lai gudrāk pārvaldītu valsts līdzekļus un resursus, VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) 2020.gada augustā plāno izsludināt slēgtu konkursu Dinamiskās iepirkumu sistēmas izveide centralizētas elektroenerģijas iegādes nodrošināšanai valsts pārvaldes iestādēm. Pirms iepirkuma izsludināšanas, VNĪ aicina potenciālos piegādātājus izskatīt sagatavoto nolikumu, uzdot jautājumus un sniegt priekšlikumus, informē VNĪ valdes priekšsēdētājs Renārs Griškevičs.

Plānots, ka valsts sektora iestādes elektroenerģijas iepirkšanu jaunās sistēmas ietvaros varēs uzsākt no 2021.gada 1.janvāra vai atbilstoši noslēgtā elektroenerģijas līguma beigu termiņam, izņemot gadījumus, kad tas nav lietderīgi vai, ja tām elektroenerģiju nodrošina nekustamā īpašuma iznomātājs vai pārvaldītājs. Piegādātājiem būs iespēja pieteikties un tikt iekļautam sistēmā visā tās darbības laikā – līdz 2023.gada 31.decembrim, ja tas atbildīs noteiktajām kandidātu atlases prasībām, tādējādi veicinot konkurenci.

VNĪ kā vienam no lielākajiem valsts nekustamo īpašumu pārvaldītājiem ir veiksmīga pieredze elektroenerģijas iepirkumu īstenošanā, tādēļ saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu VNĪ kā centralizētai iepirkuma institūcijai sadarbībā ar Valsts reģionālās attīstības aģentūru uzticēts līdz 2020.gada 31.decembrim nodrošināt dinamiskās iepirkumu sistēmas (DIS) darbību elektronisko iepirkumu sistēmas ietvaros centralizētai elektroenerģijas iegādei. Pirms iepirkuma sākšanas, lai sagatavotu iepirkumu, tiek organizēta elektroniska apspriede ar piegādātājiem.

“Esam gandarīti par uzticību mūsu pieredzei. Izveidojot šo sistēmu vairāk nekā 100 iestādēm tiks ievērojami atvieglota elektroenerģijas iegāde – mazināts administratīvais slogs un izmaksas, jo mazināsies darba apjoms iepirkuma dokumentācijas izstrādē un procedūru veikšanā, kā arī tas radīs iespēju iegūt izdevīgāko elektroenerģijas cenu konkrētajā laika nogrieznī, ņemot vērā pakalpojumu sniedzēju savstarpējo konkurenci un ieinteresētību iegūt maksimāli lielāku pasūtījumu. Valsts ietaupīs līdzekļus un vienlaikus tiks mazināti riski saistībā ar nekvalitatīvas iepirkuma dokumentācijas izstrādi un normatīvo aktu pārkāpumiem publisko iepirkumu jomā,” norāda Griškevičs.

Šobrīd valsts pārvaldes iestādes un valsts kapitālsabiedrības, kurām elektroenerģiju nenodrošina nekustamā īpašuma iznomātājs vai pārvaldītājs, pašas nodrošina elektroenerģijas iepirkuma procedūru veikšanu, izstrādājot iepirkuma dokumentāciju un organizējot iepirkuma procedūru, kas ir darbietilpīgs un laikietilpīgs process.

Lai iegūtu maksimāli izdevīgus elektroenerģijas cenas piedāvājumus, ministrijas, valsts pārvaldes iestādes un valsts kapitālsabiedrības tika aicinātas izvērtēt katras iestādes un kapitālsabiedrības darbības specifiku, iespēju robežās veicot elektroenerģijas iegādi dinamiskajā iepirkumu sistēmā centralizēti resora ietvaros, izņemot gadījumus, kad tas nav lietderīgi, kā arī, ja tām elektroenerģiju nodrošina nekustamā īpašuma iznomātājs vai pārvaldītājs. Lai nenoslogotu valsts pārvaldes iestādes ar informācijas pieprasīšanu un apkopošanu par to patērēto elektroenerģiju, tika ievākta informācija no AS Sadales tīkls par katras valsts pārvaldes iestādes un valsts kapitālsabiedrības, kuras tiks iekļautas DIS, patērēto elektroenerģijas apjomu katrā konkrētā nekustamajā īpašumā un laika zonā 2019.gadā.

Izvērtējot ministriju sniegto informāciju un ņemot vērā elektroenerģijas cenu svārstības un elektroenerģijas tirgus attīstības tendences, secināts, ka elektroenerģijas iepirkšanai atbilstošākā būtu dinamiskās iepirkumu sistēmas izveide. Saskaņā ar Publisko iepirkumu likumu, bieži lietojamiem un tirgū plaši pieejamiem būvdarbiem, pakalpojumiem un piegādēm tiek izmantots pilnīgi elektronizēts process, kas ir ierobežots laikā un atklāts visiem piegādātājiem, kuri atbilst kandidātu atlases prasībām. Centralizētā elektroenerģijas iegādes sistēma darbosies laika periodā no 2021.gada 1.janvāra līdz 2023.gada 31.decembrim. Ņemot vērā elektroenerģijas patēriņu, iepirkums tiek dalīts divās kategorijās – maza apjoma patērētājiem un liela apjoma patērētājiem, kā arī iestādēm tiks nodrošināta iespēja izvēlēties, vai elektroenerģiju iegādāties par fiksētu cenu vai par biržas tarifu. Jautājumus, priekšlikumus vai iebildumus par slēgtā konkursa nolikumu piegādātājiem ir iespēja sniegt VNĪ līdz 17.jūlija dienas beigām. Vairāk informācijas: https://www.vni.lv/lat/iepirkumi_/?id=524.  

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit