VNĪ izsola vēsturisko ēku Ventspilī

0
694

VAS Valsts nekustamie īpašumi (VNĪ) izsola ar lejupejošu soli vēsturisko mūzikas skolas ēku Ventspilī, Kuģinieku ielā 2, rodot iespēju ēkas jaunai attīstībai. Otrs bijušajai mūzikas skolai piederošais blakus īpašums – Pils ielā 38 šogad martā pirmajā īpašuma izsolē nosolīts par 99 700 eiro un to plānots izmantot dzīvokļu ierīkošanai, informē VNĪ Nekustamā īpašuma nomas un pārdošanas direktore Anita Feldmane.

Iepriekš tika vērtēta iespēja ēkas pielāgot Ventspils Mūzikas vidusskolas un Ventspils tehnikuma dienesta viesnīcas izveidei, taču valstij trūkst finanšu projekta īstenošanai, tādēļ projekta iecere tika atcelta. VNĪ turpina apzināt interesentus par ēkas Kuģinieku ielā 2 iegādi izsolēs. Saskaņā ar Latvijas valsts normatīvajiem aktiem – tā kā vairākas izsoles ar augšupejošu soli bijušas bez rezultāta, vēsturiskajai ēkai uzsākta izsole ar lejupejošu soli. Vairāk informācijas un pieteikšanās izsolei VNĪ mājaslapā: https://www.vni.lv/lat/sludinajumi/?id=33310.

“Atbilstoši uzņēmuma stratēģijai, VNĪ apzināja valsts iestādes par bijušo Ventspils mūzikas skolas ēku Kuģinieku un Pils ielā nepieciešamību valsts pārvaldes vajadzībām, kā arī pērn vasarā piedāvāja ēkas pārņemt Ventspils domei. Tā kā ne valstij, ne pašvaldībai tās nav nepieciešamas, virzījām ēkas atsavināšanai izsolēs. Viena no divām ēkām jau izsolīta, otru – Kuģinieku ielā šobrīd izsolē ar lejupejošu soli iespējams iegādāties par ekonomiski pamatojamu cenu. Rūpējoties par to, lai ēka apkārtējiem būtu droša, pieņemts lēmums veikt neatliekamos darbus, kas novērš ēkas tehniskā stāvokļa pasliktināšanos. Apkārt abām ēkām gājēju drošībai izvietots aizsargtunelis, apkārt ēkas publiskajai daļai Kuģinieku ielā 2 izvietots aizsargsiets,” norāda Feldmane.

Iepriekš 2019.gada rudenī VNĪ organizēja preventīvus pasākumus – lokālus jumta remontdarbus, novēršot nesošo norobežojošo konstrukciju tehniskā stāvokļa pasliktināšanos, ēkās ieguldot 21,4 tūkstošus eiro. Šobrīd ēkas Kuģinieku ielā 2, Ventspilī neatliekamo darbu veikšanai un apkārtējo drošībai, līdzko būs skaidrība par ēkas turpmāko īpašnieku, noslēgts līgums ar SIA Būvdarbu sistēmas par 4 940,69 eiro (bez PVN).

VNĪ mērķtiecīgi strādā pie vidi degradējošo būvju sakārtošanas programmas – kopumā kopš 2019.gada sākuma uzņēmums samazinājis savā pārvaldībā esošo vidi degradējošo objektu skaitu vairāk nekā uz pusi. Lielākoties tas izdodas pateicoties pārdomātam pārdošanas un izsoļu procesam –  šogad VNĪ pārdevis 51 valstij piederošu īpašumu par 1,6 miljoniem eiro, no tām 34 vidi degradējošas būves, kuru uzturēšana VNĪ izmaksāja ap 205 000 eiro gadā. Šobrīd uzņēmums pārdošanā atrodas vairākus desmitus objektu Rīgā, Jūrmalā, Ventspilī, Daugavpilī un citviet Latvijā. Aktuālos nomas un pārdošanas piedāvājumus var apskatīt mājas lapā www.vni.lv sadaļā Sludinājumi. Izsoles tiek organizētas elektroniskajā izsoļu vietnē https://izsoles.ta.gov.lv/.

Patlaban VNĪ ilgtermiņā atsavināmie īpašumi veido 17% no kopējās portfeļa platības, kopējam īpašumu skaitam sasniedzot 148. VNĪ izvērtējot katra savā pārvaldībā esošā īpašuma attīstības iespējas, veic valsts iestāžu aptauju par īpašumu nepieciešamību valsts pārvaldes funkciju veikšanai. Ja īpašums tiek atzīts par piemērotu valsts pārvaldei, tas tiek pielāgots konkrētas iestādes vajadzībām, ja netiek atzīts par nepieciešamu vai piemērotu attīstīšanai, īpašums tiek virzīts atsavināšanai Ministru kabinetā noteiktajā kārtībā – publiskās izsoles ceļā, gūtos ieņēmumus izmantojot valsts pārvaldei lietderīgo īpašumu sakārtošanai.