VUGD būvju celtniecībai pieteikušies 7 uzņēmumi

0
835

Vakar, 25.maijā, noslēdzies atklāts konkurss jaunu, modernu, mūsdienu prasībām atbilstošu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvniecībai, kas paredzēta dažādās Latvijas vietās, informē Iekšlietu ministrija.

Konkursā piedāvājumus iesniedza septiņi būvuzņēmumi: personu apvienība Amatnieks, JaunRīga-ECO un Ozola&Bula, SIA Arčers, SIA Delta Construction, personu apvienība P un A, piegādātāju apvienība BBA, TILTS, AE, SIA RERE Būve un SIA ZENG.

“Esmu gandarīts par to, ka arvien vairāk pietuvojamies mūsu mērķim – jaunu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo celtniecībai. Iepirkumam ir pieteicies plašs pretendentu loks, līdz ar to interese un konkurence ir liela. Mūs sagaida saspringts darbs pie iesniegto piedāvājumu izvērtēšanas, lai, vēlākais, šā gada augustā noslēgtu projektēšanas un būvdarbu līgumus un jau līdz 2022.gada beigām jaunu un mūsdienīgu mājvietu gūtu VUGD, Valsts policijas un Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta speciālisti,” tā iekšlietu ministrs Sandis Ģirģens.

Jau ziņots, ka 16.aprīlī tika izsludināts atklāts konkurss astoņu jaunu Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta depo būvniecības ieceres dokumentācijas projektēšanai 3D BIM vidē, būvdarbiem, kā arī inženiertīklu un inženiertehniskās sistēmas apkopei. 3D BIM vide ir būves informācijas modelēšanas sistēma, kas ļauj projektēt, būvēt un apsaimniekot ēku visā tās dzīves cikla laikā daudz efektīvāk, ātrāk un patērējot daudz mazāk resursu. Jaunajās ēkās pārdomāti plānots izvietot ugunsdzēsības auto garāžas, administratīvo un atpūtas bloku, kā arī tehniskās telpas.

Paredzēts, ka septiņu mēnešu laikā konkursa uzvarētājam būs jāizstrādā būvniecības ieceres dokumentācija jaunu ēku būvniecībai, līdz 2022.gada nogalei veicama ēku būvniecība, bet pēc nodošanas ekspluatācijā tiks veikta inženiertīklu un inženiertehniskās sistēmas apkopes darbi.

Pretendentu priekšlikumus vērtēs Iepirkumu komisija. Par uzvarētāju tiks izraudzīts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums.