Biroju komplekss Verde vēl tikai top – pirmā no abām ēkām jau nodota ekspluatācijā, bet otra tiks pabeigta šogad. Jau būvniecības laikā jaunais biznesa centrs iemantojis plašu pazīstamību kā inovatīva, ilgtspējīga, zaļi domājoša un vieda būve, kas apvieno labāko, ko sniedz mūsdienu būvniecība. To apliecina arī projekta nosaukums, kas vairākās valodās tulkojams kā zaļš

Nozīmīga ir arī jaunā biroju kompleksa atrašanās vieta – tas ir Skanstes un Hanzas ielas krustojums, kas savā ziņā uzskatāms par robežu, kur beidzas Rīgas vēsturiskais centrs un sākas jauna, dinamiska pilsētas daļa ar plašām attīstības iespējām. Īpašu uzmanību piesaista ēku vizuālais risinājums. Būvapjomu kompozīciju veido divas arhitektoniski līdzvērtīgas un savstarpēji saistītas 11 stāvu augstas ēkas, kas kopā ar zemes līmenī esošo zaļo valni veido vienotu kompleksu (ar kopējo platību 45 tūkstoši kvadrātmetru). Veidojot esošam pilsētvides kontekstam atbilstošu mērogu, abi būvapjomi telpiski sadalīti mazākās, savstarpēji nobīdītās būvēs. Ēku savstarpējā nobīde rada ģeometriski sagrieztu iespaidu, augšējās ēkas pārkarei balstoties uz masīvām, atšķirīga slīpuma dzelzsbetona kolonnām.

Kopumā Verde uzlikusi augstu latiņu – projekts izstrādāts atbilstoši BREEAM sertifikācijas sistēmas kritērijiem BREEAM Excellent līmenī, kas nozīmē, ka biroji būvēti, ievērojot visaugstākos ilgtspējības standartus. Komplekss arī atbilst gandrīz nulles enerģijas ēku jeb nZEB (nearly Zero Energy Building) standartam. Komplekss Verde atzīts arī par otru ilgtspējīgāko projektu konkursā Ilgtspējība arhitektūrā, būvniecībā un dizainā 2020. Savukārt 2022.gada BREL Forumā pēc žūrijas un iedzīvotāju balsojuma Verde saņēma Gada projekta balvu.

Savukārt zaļākā Rīgas biroju kompleksa titulu apliecina fakts, ka ikvienas ēkas piektajā stāvā ierīkotas 600 m2 plašas zaļās terases ar simtiem augu un pat vairākus metrus augstiem kokiem. Terasēs būs iekārtotas arī āra darba vietas, savukārt automašīnām, elektroauto un videi draudzīgiem transporta līdzekļiem paredzēta plaša pazemes stāvvieta. Padomāts arī par riteņbraucējiem – kompleksā ierīkotas ne vien riteņu novietnes, bet arī dušas un slēdzamie skapīši.

Verde ir pirmais investīciju projekts Rīgā ar kopējo vērtību virs 65 miljoniem eiro, kuru īsteno viens no Lietuvas vadošajiem investīciju pārvaldes uzņēmumiem Capitalica Asset Management. Pasūtītāju pārstāve, Verde komercdirektore Iveta Lāce, uzsver, ka Capitalica Asset Management stratēģija ir investēt A klases biroju attīstībā, kas atrodas centrālajos biznesa centra rajonos jeb CBD (Centra Business District). «Tamdēļ lēmums būvēt Verde kompleksu kompānijas prasībām atbilstošā vietā – Rīgas modernajā biznesa kvartālā, R.Hirša ielā 1 – bija pašsaprotams jau no sākuma. Tā ir izcila lokācija pašā pilsētas centrā, no kuras patīkamas pastaigas attālumā ir Vecrīga un 15–20 minūšu braucienā – lidosta,» saka I.Lāce.

Ekspluatācijā nodota kompleksa pirmā jeb A ēka ar kopējo platību 22 000 m2. Raksta tapšanas laikā ēkas nomnieku sastāvs jau ir faktiski nokomplektēts, uzņēmumi gandrīz pabeiguši savu telpu iekārtošanu un daļa jau pārcēlušies. Savukārt B ēkā novembra nogalē atzīmēti spāru svētki – ir pilnībā pabeigta nesošās konstrukcijas būvniecība, tiek veikta iekšējo inženiertīklu izbūve. Otro ēku plānots atvērt pēc gada.

Foto no Verde arhīva.

Visu rakstu lasiet žurnāla Būvinženieris decembra numurā (Nr.89).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit