Zaļās enerģijas ražošanā plāno investēt 200 miljonus eiro

0
245
Ilustratīvs attēls no "Latvenergo" arhīva.

Lai veiktu investīcijas zaļās enerģijas ražotnēs un tās izmantošanas veicināšanā, AS Latvenergo ir noslēgusi ilgtermiņa aizdevuma līgumus ar SEB banku un Swedbank Latvija par kopējo summu 200 miljoni eiro, teikts Latvenergo paziņojumā biržai Nasdaq.

Latvenergo oktobra beigās un novembra sākumā ir noslēgusi divus ilgtermiņa aizņēmuma līgumus ar SEB banku par 100 miljoniem eiro un ar Swedbank Latvija par 100 miljoniem eiro.

Aizņēmumus plānots izmantot Latvenergo koncerna zaļo investīciju finansēšanai un refinansēšanai – investīcijām hidroelektrostacijās, investīcijām saules enerģijas ieguves parku izveidei un uzturēšanai, kā arī investīcijām e-mobilitātes attīstībai Baltijā. Aizņēmumus paredzēts izmantot koncerna ilgtspējīgu ražošanas projektu finansēšanai un refinansēšanai Daugavas hidroelektrostacijās un saules parku izveidē, kā arī elektromobilitātes pakalpojumu attīstībā.

Uzņēmumā skaidro, ka Latvenergo koncerna izaugsmes stratēģija ir vērsta uz ilgtspējīgas enerģētikas attīstību, veicinot arī klimatneitralitātes mērķu sasniegšanu. Koncerna ambīcijas ir jaunu atjaunīgās enerģētikas jaudu – saules, vēja parku – attīstīšana, kā arī ilgtspējīga dzīvesveida veicināšana, attīstot elektromobilitātes pakalpojumus. Jaunajos biznesa virzienos notiek mērķtiecīga izaugsme, tāpat strauja izaugsme ir elektromobiļu uzlādes segmentā ar 159 pieslēgvietām un plānu tuvākajā laikā paplašināties kaimiņvalstīs.

Abi noslēgtie līgumi papildina gada sākumā zaļo obligāciju emisijā gūtos līdzekļus, kas arī tiek ieguldīti Latvenergo ilgtspējas projektos – gan atjaunīgās enerģijas ražošanā, gan vides aizsardzības pasākumos.