Zelta vērts padomdevējs

0
555

Būvindustrijas lielās balvas par mūža ieguldījumu laureāts SIA Norma-S valdes loceklis Andrejs Loze ir spilgta personība, tāpēc šoreiz attālināto sarunu risinām kopā ar viņa ilggadējo sadarbības partneri – SIA Aqua-Brambis valdes priekšsēdētāju Aivaru Brambi. Viņi viens otru pazīst ilgāk nekā 30 gadus.

Kāpēc nolēmāt studēt ceļu, tiltu un aerodromu būvi?
– Pēc vidusskolas beigšanas gribēju studēt medicīnu. Visus iestājeksāmenus nokārtoju teicami, bet tajā gadā pieņēma tikai tos, kas bija beiguši skolu ar zelta medaļu, un es netiku. Man šķita, ka celtnieka darbs arī ir interesants, tādēļ iestājos Rīgas Politehniskajā institūtā studēt ceļu, tiltu un aerodromu būvi. Un to nenožēloju, jo darbs šajā nozarē ir ļoti interesants.

Kāda bija sajūta, kad 90.gadu sākumā krīzes laikā ar kolēģi nodibinājāt firmu Norma-S? Kas palīdzēja – pārliecība, intuīcija?
– Es strādāju SUIS-RĪGA un 1994.gadā kopā ar pārējiem kolēģiem paliku bez darba, jo celtniecībā bija krīze. Bijām spiesti domāt, ko un kā darīt. Tā radās ideja par sava uzņēmuma dibināšanu. Paši slēdzām līgumus. Pirmo SIA Norma-S līgumu noslēdzām ar SIA Rīgas ūdens par avārijas darbu veikšanu. Mums bija pieredze un pārliecība, ka varam darboties paši.

Visu sarunu ar Andreju Lozi lasiet žurnāla Būvinženieris februāra numurā (Nr.78).

Žurnālu ABONĒ ŠEIT vai https://abone.pasts.lv/
vai pa e-pastu [email protected].
Pērc – Preses servisa tirdzniecības vietās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit