“Zeng” un “RERE Būve” cels astoņus jaunus VUGD depo

0
1727

Nodrošinājuma valsts aģentūras iepirkumā par astoņu jaunu C un D kategorijas Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta (VUGD) depo būvniecību Kandavā, Saulkrastos, Rūjienā, Aizputē, Priekulē, Dagdā, Ilūkstē un Iecavā uzvarējuši SIA Zeng par kopējo līgumcenu 5,12 miljoni eiro un SIA RERE Būve – līgumcena 4,8 miljoni eiro, ziņo Lursoft Klientu portfeļa monitorings.

Kopumā konkursam tika saņemti septiņi piedāvājumi.
 
Būvkompānija SIA Zeng, kuras patiesie labuma guvēji ir Ksenija Mlikova un Gatis Zonbergs, 2020.gadā apgrozījusi 9 miljonus eiro, pēc nodokļu nomaksas pērn nopelnot 517,96 tūkstošus eiro. Pagājušajā gadā uzņēmumā bija nodarbināti 32 strādājošie. Salīdzinot ar citiem dzīvojamo un nedzīvojamo ēku būvniecības sektorā strādājošajiem uzņēmumiem, uzņēmuma Zeng veiktās nodokļu iemaksas uz vienu strādājošo aizvadītajā gadā bijušas ievērojami augstākas nekā nozarē vidēji. Lursoft aprēķinājis, ka iedzīvotāju ienākuma nodoklī SIA Zeng 2020.gadā uz vienu darbinieku samaksājis 4,64 tūkstošus eiro, bet valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās – 8 tūkstošus eiro, kamēr nozarē tie bijuši, attiecīgi, 1,55 tūkstši eiro un 3,26 tūkstoši eiro.

Savukārt SIA RERE Būve 2020.gadā uz vienu darbinieku iedzīvotāju ienākuma nodoklī samaksājusi 4,91 tūkstošus eiro, bet valsts sociālās apdrošināšanas obligātajās iemaksās – 9,47 tūkstošus eiro.

SIA RERE Būve, kas ir viens no Konkurences padomes konstatētajā būvniecības kartelī iesaistītajiem uzņēmumiem, 2020.gadā apgrozījusi 13,67 miljonus eiro un nopelnījusi 412,79 tūkstošus eiro.

Lursoft dati rāda, ka konkurss par VUGD depo būvniecību ir vienīgais, kurā šogad līdz šim uzvarējis SIA Zeng, savukārt SIA RERE Būve kopā ar SIA RE & RE uzvarējusi arī 4,98 miljonus eiro vērtajā Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas iepirkumā par būves Hipokrāta ielā 2 pārbūvi par aptiekas loģistikas ēku un stacionārus savienojošas virszemes pārejas izveidošanu.

Avots: Klientu portfelis.