Zināmi būvnieki žoga uz Latvijas – Krievijas robežas izbūvei 113 km garumā

0
244
Publicitātes foto

Tapuši zināmi būvnieki žoga izbūvei 113 km garumā jeb aptuveni divām trešdaļām no jauna izbūvējamā žoga (180 km) uz Latvijas – Krievijas robežas, informē VAS Valsts nekustamie īpašumi VNĪ valdes locekle Jeļena Gavrilova.

Noslēdzoties cenu aptaujai par žoga izbūvi atsevišķos posmos (124 km), līgumi par žoga izbūvi astoņās lotēs (kopā 64,9 km) no 14 tiks slēgti ar četriem uzņēmumiem – SIA Citrus Solutions, SIA HAGBERG Construction, SIA NORDES būve, VAS Latvijas autoceļu uzturētājs.  Kopējā līgumu summa par žoga izbūvi astoņās lotēs ir 50,2 miljons eiro (ar PVN).

“Ievērojot visus apstākļus, tostarp purvaino un sauso zonu attiecību robežas joslā, kopumā esam apmierināti ar projektā uzņemto tempu. Sagaidām, ka tuvāko mēnešu laikā būs zināmi būvnieki visam no jauna izbūvējamajam žogam uz Latvijas – Krievijas robežas, bet iestājoties piemērotiem laika apstākļiem – sāksies aktīvi darbi prioritārajos posmos,” skaidro Gavrilova.    

Prioritārajos posmos, kur par žoga izbūvi divās lotēs jeb 28,7 km garumā šā gada sākumā tika noslēgti līgumi ar SIA Citrus Solutions un SIA HAGBERG Construction, ir uzsākti projektēšanas darbi, lai jau pavasarī varētu sākties fiziska žoga būvniecība.

Trešdien, 31. janvārī, noslēdzās pieteikumu iesniegšana atkārtotajā cenu aptaujā kopumā sešās lotēs, kur iepriekšējās cenu aptaujas beidzās bez rezultāta. Savus pieteikumus iesniedza septiņi pretendenti. Šie ir sarežģītākie posmi purvainajās zonās, kur tiek meklēts līdzsvars starp žoga risinājumiem un izmaksām. Tādēļ būvniecības darbu iepirkumā ir paredzēta iespēja iesniegt vairākus piedāvājuma variantus ar trīs dažādiem risinājumiem žoga izbūvei purvainajās zonās.

“Būvējot robežapsardzības infrastruktūru uz Latvijas – Krievijas robežas, VNĪ ņem vērā pieredzi, kas gūta strādājot purvainajās zonās pie Baltkrievijas robežas. Mēs vēlētos izveidot inovatīvu un ilgmūžīgu pontonu risinājumu ar žogu, kura kalpošanas laiks ir vismaz 50 gadu. Taču ļoti daudz kas būs atkarīgs no pieejamajiem resursiem. Ne velti atkārtotajā cenu aptaujā pretendenti ir aicināti iesniegt piedāvājumus vairākiem risinājuma variantiem, lai varētu izvēlēties vispiemērotāko gan drošības, gan finansiālajā ziņā,” uzsver VNĪ valdes locekle. Tāpat noslēgumam tuvojas sarunas ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem par starpresoru vienošanos noslēgšanu par žoga izbūvi atsevišķos posmos. Lai lieki nekavētos ar veicamajiem darbiem, VNĪ jau 26. janvārī izsludināja pirmo cenu aptauju žoga materiālu iegādei. Pretendenti piedāvājumus var iesniegt līdz 2024. gada 9. februārim.