Zināms iemesls, kas radīja iegruvumu dzelzceļa stacijā Rīgā

0
1015
Foto – "Latvijas Dzelzceļš"

Rīgas centrālajā dzelzceļa stacijā šodien pārlūzusi ventilācijas šahtu nosedzošā metāla loksne un caur šahtu iebirusi grunts, skaidrojot šodien notikušā negadījuma apstākļus, aģentūru LETA informēja Rīgas domes Pilsētas attīstības departamenta pārstāvis Kaspars Līcītis.

Būvinspektori apsekošanas laikā konstatēja, ka konditorejas Sala palīgtelpā bijusi ventilācijas šahta, kura demontēta, bet atvērums pārsegumā nosegts ar metāla loksnēm un pārbērts ar grunti. Metāla loksnes zem traktora riteņa ielūza.

Atbilstoši būvinspektora norādījumam, zona ap atvērumu pārsegumā tika atbrīvota no grunts krāvuma.

Būvinspektori apsekošanu objektā ir pabeiguši un panākta vienošanās ar būvdarbu vadītāju, ka būvdarbi zonā, kur tika atklāta iepriekš minētā ventilācijas šahta, tiks apturēti un tos varēs turpināt tikai pēc tehniskās izpētes veikšanas un izmaiņu būvprojektā izstrādāšanas.

Rīt tiks pieaicināts eksperts, kurš izvērtēs B tuneļa ekspluatācijas pieļaujamību.

Kā ziņots, šodien Rīgas dzelzceļa pasažieru stacijā ceturtdien vienā no tuneļiem konstatēts iegruvums. No ēkas evakuēti aptuveni 100 cilvēki.

Izsaukums saņemts plkst.14.22. Incidents noticis stacijas ēku kompleksa B tunelī. Pēc VUGD rīcībā esošās informācijas viens cilvēks pēc incidenta vērsies pie mediķiem.

Dzelzceļa līnijas Rail Baltica Rīgas Centrālās stacijas būvdarbu veicējas pilnsabiedrības BeReRix drošības vadītājs Džoels Silva aģentūrai LETA skaidroja, ka bojājumi ir lokāli, stacija turpina darboties bez pārtraukumiem. Negadījuma vietā pašlaik strādā būvinženieri, kuri novērtē bojājuma apmērus, lai novērstu jebkādus riskus un sagatavotu veidu, kā droši novirzīt būvtehniku no iegruvuma teritorijas.

Valsts policija (VP) sākusi kriminālprocesu par negadījumu, kad Rīgas dzelzceļa pasažieru stacijā vienā no tuneļiem noticis iegruvums.

Rīgas pasažieru stacijā kafejnīcā iegruvuši griesti