Zināms Rīgas filharmonijas starptautiskā arhitektūras metu konkursa uzvarētājs

0
283
Pirmās vietas ieguvējs - mets ar devīzi BALTIC SHINE

Rīgas filharmonijas metu konkursā pirmo vietu ieguvis mets ar devīzi BALTIC SHINE, tā autori ir personu apvienība SIA MARK arhitekti, SIA LABIE KOKI projekti un Mailītis A.I.I.M., kas saņem arī 30 000 eiro lielu balvu, informē Rīgas domē.

Trešā vieta un 15 000 eiro piešķirta metam ar devīzi TAKE FIVE, kura autori ir personu apvienība SIA Arhitektu birojs Jaunromāns un Ābele, SIA ALPS ainavu darbnīca, KAHLE ACOUSTICS SRL, Studio GERTNERS, SIA ARENSO, SIA Ēku inženiertīklu projektēšanas birojs, SIA IE.LA inženieri un AKUKON OY.

Veicināšanas balvas 7 500 eiro apmērā piešķirtas darbiem ar devīzēm RIG199006504 un EKADEFT13. Darba ar devīzi RIG199006504 autori ir personu apvienība MANUELLE GAUTRAND ARCHITECTURE (Francija), SIA Sudraba arhitektūra, SIA Landshape, Marchall Day Acoustics (Francija), The Space factory, IG Kurbads, SIA Uppe, SIA O3FM un SIA Citrus solutions. Otra veicināšanas balva 7 500 eiro apmērā piešķirta darbam ar devīzi EKADEFT13Efrat Kowalsky Architects (Izraēla) sadarbībā ar DEFT architects (Spānija).

Papildu atlīdzības apmērs katram no sešiem otrās konkursa kārtas dalībniekiem par dalību konkursa otrajā kārtā ir 30 000 eiro.

Konkursa 2. kārtas meti būs apskatāmi līdz 15. janvārim Rīgas Tehniskās universitātes Arhitektūras fakultātes 4. stāvā darbdienās no plkst. 9.00 līdz 17.00.

Metu konkursa mērķis bija iegūt labāko, arhitektoniski un funkcionāli pārdomātāko, ilgtspējīgāko Rīgas filharmonijas nākotnes attīstības vīziju, pārbūvējot Rīgas Kongresu namu Krišjāņa Valdemāra ielā 5, un izvēlēties būvprojekta izstrādātāju. Kopumā Rīgas filharmonijas arhitektūras metu konkursam bija iesniegti 38 meti, un 6 no tiem bija virzīti konkursa 2. kārtai.