Zooloģiskā dārza vides izglītības centram nosvinēti spāru svētki

0
136

Otrdien, 29.martā, Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza jaunā Vides izglītības centra korē pacelts kupls priežu zaru vainags ar ievītām ozollapām, godājot senu spāru svētku tradīciju, vēsta zooloģiskā dārza pārstāvji.

Projekta būvuzrauga Uģa Tērauda paraksts uz varenās jumta spāres ir skaidrs apliecinājums, ka Rīgas domes un Eiropas Savienības Kohēzijas fonda finansētais projekts tiek realizēts sekmīgi.

Energoefektīvā Vides izglītības centra ēka 872,3 m2 platībā būs ļoti komplicēta būve, kurā paredzēts apvienot telpas gan skolēnu mācību nodarbībām un interesentu semināriem, gan katram apmeklētājam pieejamu izstāžu zāli, gan no ēkas ārpuses aplūkojamas dzīvnieku ekspozīcijas.

Uz jauno Vides izglītības centru pārcelsies Rīgas zoodārza ZooSkola. Atbilstoša lieluma telpas, to ietilpība un konfigurācija nodrošinās izglītības programmu realizēšanu vienlaicīgi trīs dalībnieku grupām līdz 30 personām katrā. Savukārt konferenču un izstāžu zāles ļaus paplašināt zoodārza iespējas konferenču un semināru organizēšanā. 

Komplicēto būvprojektu izstrādāja SIA BM-projekts un to nepilnu divu gadu laikā apņēmās realizēt būvnieki no PS Lemisele AG. Kapsulu ar vēstījumu nākotnei būves pamatos iemūrēja pagājušā gada 21.jūnijā. Vides izglītības centru Rīgas zooloģiskajā dārzā paredzēts uzbūvēt līdz 2022.gada beigām.

Foto no Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza albuma.

Centrs top ar Eiropas Savienības fondu un Rīgas domes atbalstu vietā, kur 110 gadus slējās pirmā apkurināmā zooloģiskā dārza dzīvnieku mītne – 1911.gadā būvētā Pērtiķu māja.

17 gadus neapdzīvotās Pērtiķu mājas demontāža un pārbūve par plašu un daudzfunkcionālu vides izglītības centru tiek realizēta Eiropas Savienības Kohēzijas fonda projektā Vides monitoringa, kontroles un izglītības projekts un tās kopējās izmaksas ir 2 106 207 eiro, no tiem 1,7 miljoni eiro ir Kohēzijas fonda finansējums. Jaunais centrs iekļaus četras tematiskās telpas bioloģiskajai daudzveidībai, mobilus izstāžu stendus, kā arī āra telpas izglītojošām nodarbībām.

Jau pirms spāru svētkiem Rīgas zoodārzā no Polijas, Vācijas un Čehijas zoodārziem ieradušies pirmie dzīvnieki, kuri nepacietīgi gaida būvdarbu pabeigšanu, lai ieņemtu vietas Vides izglītības centra ekspozīcijās.

ATBILDĒT

Lūdzu, ievadiet savu komentāru!
Lūdzu, ievadiet savu vārdu šeit